BIAŁA KAWALERKA & KAWALERKA DLA MOLA KSIĄŻKOWEGO

BIAŁA KAWALERKA

Projekt tego mieszkania powstał z myślą o singlu- przysłowiowym kawalerze- artyście - np. projektancie mody mieszkającym w Gdyni.

Zasadniczym elementem odrózniającym to mieszkanie od innych jest stworzenie w ramach jego rzutu dwóch poziomów. W te sposób mała powierzchnia mieszkania- zaledwie 30,4 m² została powiększona o dodatkowe 8 m² . Poziom pierwszy ( pod antresolą 2,10m wysokości) mieści łazienkę, aneks kuchenny i salon z mini jadalnią, poziom drugi (1,50 m wysokości) to przestrzeń wypoczynkowa i sypialnia,miejsce na wieszaki z ubraniami, garderobę.

Specyfiką ludzi mieszkjących samemu jest to, że niewiele gotują- zostało to uwzględnione w projekcie i kuchnia jest ukryta w zabudowie pod schodami po lewej stronie od wejścia- dodatkowo pierwszy stopień prowadzacy na antresolę to podest mieszczący szuflady. Łazienka to szklany boks celowo tak zaprojektowany aby wizualnie nie zabierał z powierzchni kawalerki duzo miejsca (znika gdy rozsłonimy kotary powiekszając optycznie mieszkanie ). Szafy i inne miejsca do przechowywania rzeczy zostały zaprojektowane po lewej stronie od wejścia i pod schodami ( dostepne od strony łazienki gdzie jest też miejsce na pralkę). Reszta przestrzeni to miejsce gdzie można zaprosić przyjaciół- ogromna kanapa i stół przy którym można gotować i jeść.

Maria Zrzelska/ Magdalena Łącka pracownia MAGMA

"Współczesna Gdyńska Kawalerka 2012"
BIAŁA KAWALERKA & KAWALERKA DLA MOLA KSIĄŻKOWEGO
Aneta Dargacz - kawalerka ARCHIPELAG (30m2)
KAWALERKA PODRÓŻNICZKI 39.4m2
R3D3 - kawalerka inspirowana modernizmem lat 30ch
JOANNA DEMPC - współczesna kawalerka modernistyczna - z akcentami wnętrz statków
kawalerka na 7 p. modernistycznego "Bankowca" - 37m2
Kawalerka dla Lucjana i Macieja
Kawalerka dla Gabi - studentki grafiki (KOLOR Plus)
Kawalerka zapalonej żeglarki (38m2)
WSPÓŁCZESNA KAWALERKA GDYŃSKA 2012
MIESZKANIE  ŻEGLARZA
Kawalerka dla Tancerki Teatru Muzycznego w Gdyni
"Kawalerka nawigatora"
glebowski studio - kawalerka
"KAWALERKA NURKA BOJOWEGO"
Mieszkanie dla rybaka dalekomorskiego

KAWALERKA DLA MOLA KSIĄŻKOWEGO

Prezentowany projekt to wymarzony azyl dla czytelnika- mola książkowego, który może się tu zaszyć niczym sowa przemądrzała w swojej dziupli...

Antresola ( 16 m²) to miejsce gdzie znajduje się jedynie materac i ...tuz pod ręką regały mieszczące księgozbiór. Pozostała część tej niewielkiej kawalerki ( 26m²) to przestrzeń wykorzystana do maximum- w pełni wyposażona kuchnia ( piekarnik, mikrofalówka, zmywarka, zlew,płyta) została schowana w zabudowie pod antresolą, dodatkowo zaprojektowany przesuwany blat sprawia, że znika ona gdy jest nieużywana. Przestrzeń pod schodami została wykorzystana jako miejsce na szafy dostępne z łazienki, która ma formę ażurowego boksa- znika gdy rozsłonimy rolety powiększając optycznie mieszkanie. W przestrzeni gdzie jest maksymalna wysokość wnętrza czyli 360 cm znajduje się stół cztreoosobowy a nad nim długie lampy oraz wygodna sofa.