Kawalerka dla Tancerki Teatru Muzycznego w Gdyni

Współczesna kawalerka Gdyńska czyli Kawalerka dla Tancerki Teatru Muzycznego w Gdyni

Przedstawiamy projekt pt. „Współczesna kawalerka gdyńska” w ramach II Weekendu Architektury w Gdyni. Niniejszy projekt kawalerki dedykowany jest młodej aktywnej zawodowo singielce – TANCERCE TEATRU MUZYCZNEGO W GDYNI. Mieszkanie zostało wydzielone jako kawalerka o powierzchni 38,8m2 w przestrzeni zabytkowej, modernistycznej kamiennicy z lat 30-tych XX wieku.  W mieszkaniu możemy wyodrębnić następujące strefy funkcjonalne: przedpokój z garderobą, aneks kuchenny z częścią jadalnianą, pokój dzienny z częścią przeznaczoną do ćwiczeń tanecznych,  sypialnia na antresoli oraz łazienka. Dzięki znacznej wysokości mieszkania udało się wydzielić część prywatną (nocną) czyli sypialnię sytuując ją na antresoli – tym zabiegiem zapewniłyśmy intymność i wygodę przyszłej użytkowniczce. Pod antresolą została zaprojektowana kompaktowa łazienka. Ponieważ jest to kawalerka dla tancerki w przestrzeni salonu została zaprojektowana specjalna ściana z lustrami i pochwytem do ćwiczeń i gimnastyki. Aby zwiększyć przestrzeń ruchowa przed lustrem proponujemy rozwiązanie rozkładanego stołu, który w weekendy może służyć do spotkań towarzyskich w większym gronie a w ciągu tygodnia może być złożony przy ścianie. Po złożeniu stołu pozostaje nadal wygodny blat do spożywania posiłków przytwierdzony na tyłach szafy w korytarzu. Nawiązanie do głównego tematu „inspiracji modernistyczną architekturą Gdyni” zastosowałyśmy poprzez następujące rozwiązania: pozostawienie i odrestaurowanie oryginalnego parkietu dębowego oraz oryginalnej stolarki okiennej; pozostawienie ściany z oryginalną fakturą cegły, malowaną w kolorze białym; zastosowanie grzejnika w stylistyce przypominające sprzęty z historycznego okresu oraz podziałów ściany z lustrami do ćwiczeń w nawiązaniu do stylistyki ArtDeco.

ŁAZIENKA:
Łazienkę zaprojektowałyśmy zgodnie z nurtem przewodnim „inspiracje modernistyczne architekturą Gdyni”. Proponowana łazienka jest bardzo nowoczesna, funkcjonalna i wygodna. Charakteryzuje ją prostota i  dobór najlepszych materiałów wykończeniowych. Zawiera wszystkie niezbędne sprzęty do prawidłowego funkcjonowania: miskę wc, umywalkę, wannę z funkcją prysznica, pralkę ukrytą w zabudowie meblowej oraz pojemne szafki i szuflady. Zaproponowane sprzęty zostały wyselekcjonowane tak, aby podkreślić nowoczesność i wielkomiejski charakter przestrzeni oraz ze względu na piękno i ponadczasowość elementów. Jednocześnie zawarłyśmy kilka akcentów nawiązujących do charakteru zabytkowych, modernistycznych łazienek. Nawiązując do głównego tematu „inspiracji modernistyczną architekturą Gdyni” zastosowałyśmy następujące rozwiązania: graficzna mozaika na ścianie i podłodze – z akcentem nowoczesnym; wprowadzenie elementów w kolorze czarnym; grzejnik o geometrycznym kształcie, którego linie wertykalne i horyzontalne nawiązują do nurtu ArtDeco; okładzina ścian z kamienia naturalnego oraz płaszczyzny luster optycznie powiększające przestrzeń malutkiej łazienki.

"Współczesna Gdyńska Kawalerka 2012"
BIAŁA KAWALERKA & KAWALERKA DLA MOLA KSIĄŻKOWEGO
Aneta Dargacz - kawalerka ARCHIPELAG (30m2)
KAWALERKA PODRÓŻNICZKI 39.4m2
R3D3 - kawalerka inspirowana modernizmem lat 30ch
JOANNA DEMPC - współczesna kawalerka modernistyczna - z akcentami wnętrz statków
kawalerka na 7 p. modernistycznego "Bankowca" - 37m2
Kawalerka dla Lucjana i Macieja
Kawalerka dla Gabi - studentki grafiki (KOLOR Plus)
Kawalerka zapalonej żeglarki (38m2)
WSPÓŁCZESNA KAWALERKA GDYŃSKA 2012
MIESZKANIE  ŻEGLARZA
Kawalerka dla Tancerki Teatru Muzycznego w Gdyni
"Kawalerka nawigatora"
glebowski studio - kawalerka
"KAWALERKA NURKA BOJOWEGO"
Mieszkanie dla rybaka dalekomorskiego

ANNA MARIA SOKOŁOWSKA

ARCHITEKT
Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. Od 2003 roku zajmuje się architekturą wnętrz, od 2006 roku właścicielka Pracowni Projektowej Dragon Art. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt zrealizowanych projektów wnętrz i duże grono zadowolonych klientów. Architekt z powołania,  pasji i życiowej miłości do architektury, pięknego designu i funkcjonalnych rozwiązań. Kocha podróże i odkrywanie ciekawych zakątków architektonicznych.

Życiowe motto „LESS IS MORE” ("mniej znaczy więcej") - L.M. Van der Rohe.

MARTA PIĄTKOWSKA

ARCHITEKT, uprawnienia numer 75/2011
Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Poznańskiej. Od 2003 roku pracuje zawodowo zajmując się urbanistyką, architekturą i  nowoczesnym designem. Architekt z ambicjami, wyobraźnią i dużą wrażliwością na otaczającą przestrzeń. Jej drugą pasją jest fotografia, dzięki której pragnie wywołać u widzów podobne emocje, które towarzyszą jej samej podczas przebywania wśród niebanalnych wnętrz. Z urodzenia Inowrocławianka, obecnie zauroczona architekturą i atmosferą miasta Gdyni rozpoczyna współpracę z biurem Dragon Art  przy tworzeniu niepowtarzalnych przestrzeni...

Życiowe motto „IMPOSSIBLE IS NOTHING”  („wszystko jest możliwe”).

PRACOWNIA DRAGON ART.:
Dragon Art jest firmą świadczącą kompleksowe usługi z zakresu projektowania wnętrz i wzornictwa. Założycielką pracowni i głównym architektem jest Anna Maria Sokołowska. Firma powstała w listopadzie 2006 roku z długoletniego doświadczenia i współpracy z biurami architektonicznymi przy dużych inwestycjach z zakresu użyteczności publicznej i budownictwa mieszkaniowego. W naszych projektach stawiamy na funkcjonalność, estetykę, prostotę dopasowaną indywidualnie do każdego klienta. Wnętrze dostosowujemy do stylu życia i charakteru jego właścicieli, ze szczególną dbałością o potrzeby i sugestie przyszłego użytkownika. Proponujemy ponadczasowe rozwiązania, które przez lata będą urzekać i zaskakiwać designem. Zajmujemy się zróżnicowanymi tematami począwszy od małych mieszkań, apartamentów i domów prywatnych, poprzez wnętrza użyteczności publicznej aż po większe projekty architektoniczne. Współpracujemy również z deweloperami tworząc mieszkania pokazowe będące wizytówką nie tylko dewelopera ale indywidualną identyfikacją danego osiedla. Nasz zespół opiera się na kompleksowych działaniach rozpoczynających się projektem koncepcyjnym, obejmujących projekt wykonawczy, nadzór autorski nad inwestycją oraz pomoc w zamawianiu materiałów i dostawach na miejsce inwestycji.

Pracownia Projektowa Dragon Art Anna Maria Sokołowska

www.dragonart.com.pl
e-mail: biuro@dragonart.com.pl

http://www.facebook.com/architektura.wnetrz.dragon.art 
http://dragonartblog.blogspot.com

Tel. 660 769 06