KAWALERKA PODRÓŻNICZKI 39.4m2

KAWALERKA PODRÓZNICZKI pow.39.4m2

Kawalerka będąca przedmiotem projektu znajduje się w centrum Gdyni na ostatniej kondygnacji powiększonej o poddasze nieużytkowe, jednej z modernistycznych gdyńskich kamienic.
Kawalerka przeznaczona jest dla kobiety, której pasją są podróże i wszystko co z nimi związane. Właścicielka kawalerki cały wolny czas poświęca na przygotowania do nowych wypraw, czytanie książek podróżniczych, pisanie artykułów, studiowanie map jak również gotowanie przeróżnych potraw według przepisów przywiezionych z najdalszych części świata.
Główny atut zaadaptowanej przestrzeni to jej wysokość: 4,20m w kalenicy i 3,80m przy ścianach zewnętrznych. Dzięki temu nad holem, garderobą i łazienką zaprojektowano stalową antresolę z miejscem do spania.
Projekt nawiązuje do zasad kształtowania przestrzeni w gdyńskich kamienicach modernistycznych poprzez zaprojektowanie proporcjonalnie dużego kwadratowego holu, amfiladowego połączenia pomieszczeń ( co dodatkowo pozwala na wydzielenie kuchni lub otwarcie jej na salon), zaprojektowanie wysokich dwuskrzydłowych drzwi oraz położenie parkietu „w jodełkę” na całej powierzchni mieszkania . Ponadto na całej ścianie salonu zaprojektowano inspirowany meblami z lat trzydziestych, drewniany regał z miejscem na telewizor, biurko, pamiątki z podróży i książki. Pozostałe meble mają współczesną formę, jednak ich obły kształt nawiązuje do stylistyki  z lat trzydziestych.

"Współczesna Gdyńska Kawalerka 2012"
BIAŁA KAWALERKA & KAWALERKA DLA MOLA KSIĄŻKOWEGO
Aneta Dargacz - kawalerka ARCHIPELAG (30m2)
KAWALERKA PODRÓŻNICZKI 39.4m2
R3D3 - kawalerka inspirowana modernizmem lat 30ch
JOANNA DEMPC - współczesna kawalerka modernistyczna - z akcentami wnętrz statków
kawalerka na 7 p. modernistycznego "Bankowca" - 37m2
Kawalerka dla Lucjana i Macieja
Kawalerka dla Gabi - studentki grafiki (KOLOR Plus)
Kawalerka zapalonej żeglarki (38m2)
WSPÓŁCZESNA KAWALERKA GDYŃSKA 2012
MIESZKANIE  ŻEGLARZA
Kawalerka dla Tancerki Teatru Muzycznego w Gdyni
"Kawalerka nawigatora"
glebowski studio - kawalerka
"KAWALERKA NURKA BOJOWEGO"
Mieszkanie dla rybaka dalekomorskiego

TANDEM STUDIO

 

TOMASZ KARPIŃSKI

GRAŻYNA KUKLIŃSKA-KARPIŃSKA


Nasz zespół łączy pasję i kreatywność z doświadczeniem.

Wykonujemy projekty koncepcyjne, budowlane i wykonawcze budynków użyteczności publicznej, obiektów biurowych oraz mieszkalnych .

Ważnym elementem naszej pracy jest kreowanie przestrzeni wewnętrznych.

Naszym celem jest tworzenie wnętrz przełamujących wszelkie konwenanse i utarte stereotypy.

Uważamy, że dobrze zaprojektowane wnętrze mieszkalne to takie, które łączy funkcjonalność z naturalnością i odrobiną nonszalancji, która nadaje mu indywidualny charakter.

Podczas pierwszej fazy pracy nad projektem zawsze długo rozmawiamy z Klientem uważnie słuchając jakie ma oczekiwania i upodobania estetyczne, ponieważ uważamy że dobrze zaprojektowane wnętrze mieszkalne to takie w którym jego mieszkańcy dobrze się czują.

Jako pracownia zajmujemy się również całym procesem inwestycyjnym i wykonawczym związanym z projektem i jego realizacją, co zwalnia Klienta z uciążliwością prowadzenia budowy.

Jesteśmy laureatami konkursów architektonicznych i poświęconych architekturze wnętrz między innymi konkursu na budynki komunalne w Sopocie, konkursu na Łazienki SARP w Pałacu Zamoyskich w Warszawie, konkursu na przebudowę Łazienek Północnych w Sopocie oraz na nowy budynek Rotundy w Warszawie.


Dane kontaktowe:


TANDEM Studio


arch. Tomasz Karpiński, arch. Grażyna Kuklińska-Karpińska

www.tandemstudio.pl

info@tandemstudio.pl


tel. 663 379 860

tel. 608 069 112