APA Wojciechowski | Szymon Wojciechowski

APA Wojciechowski Sp. z o.o. 

W czasie 11. edycji Weekendu Architektury, gośćmi specjalnymi festiwalu będzie Szymon Wojciechowski, prezes zarządu pracowni oraz architekt prowadzący w wielu projektach i realizacjach APA Wojciechowski, oraz Dżafar Bajraszewski, gdyński architekt, szef oraz twórca gdyńskiego oddziału Spółki APA Wojciechowski.

Szymon Wojciechowski

Szymon Wojciechowski to architekt z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz University of Detroit (USA), członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów. Od 1982 r. związany z APA Wojciechowski – obecnie APA Wojciechowski sp. z o.o., w której pełni rolę Prezesa Zarządu. Wieloletnie doświadczenie w połączeniu z zamiłowaniem i pasją do tworzenia pięknych kształtów pozwala mu projektować niepowtarzalne budynki o wysokiej funkcjonalności. 

Autor lub współautor wielu znanych projektów architektonicznych, między innymi: White Square Office Center i White Gardens Office Center w Moskwie, UNIT.City w Kijowie, Lviv.Tech.City we Lwowie, Elektrownia Powiśle, Skyliner, The Park Warsaw, Latarnia (Port Praski), Galeria Północna w Warszawie, Riverview, Officyna oraz Alchemia w Gdańsku, Business Garden Wrocław oraz Centrum Południe we Wrocławiu, Nova Silesia w Katowicach i The Park Kraków.

Prelegent podczas licznych krajowych i zagranicznych wydarzeń poświęconych architekturze i branży nieruchomości. Zwycięzca wielu nagród, w tym: Leadership of the Year – CIJ Awards 2019; “Polski Herkules 2017” - Builder Awards 2017; „Architect of the year - Business Center Class A - Commercial Real Estate Moscow Awards 2010; „"Architect of the year 2009" - CEE Real Estate Quality Awards in cooperation with the Financial Times.

Dżafar Bajraszewski

Dżafar  Bajraszewski. Urodzony w Gdańsku, gdynianin z wyboru. Absolwent gdyńskiej „Trójki”, Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej oraz podyplomowych studiów z zakresu Zarządzania Projektami w Szkole Głównej  Handlowej w Warszawie. W latach 2005-2007 studiował architekturę na Technische Universität w Berlinie. Tam też zaczynał swoją przygodę z zawodem pracując jako asystent architekta w miejscowych pracowniach architektonicznych. W latach 2007-2015 mieszkał na warszawskiej Pradze i zdobywał tam doświadczenie jako architekt w pracowni APA Wojciechowski. W 2015 roku wrócił nad morze i w Gdyni stworzył jej trójmiejski oddział.

Członek Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów RP oraz SARP oddział Wybrzeże. Posiada uprawnienia projektowe do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej od 2010 r. W stopniu biegłym posługuje się językiem angielskim i niemieckim.

 

APA Wojciechowski | Szymon Wojciechowski
M. i A. Domicz
Bolesław Stelmach
ARCH Deco - Gdynia
XYstudio Dorota Sibińska | Filip Domaszczyński | Marta Nowosielska
Barbara Nawrocka + Dominika Wilczyńska | MiastoPracownia
Marlena Wolnik | MWArchitekci
Przemysław Kokot | Paweł Paradowski | ZOA Architekci
Mariusz Twardowski
Michał Stangel
Agata Twardoch
Radosław Czerniejewski
Iwona Markešić
Paulina Szewczyk
Anna Orchowska-Smolińska
Kazimierz Butelski
Przemo Łukasik
Lewicki Łatak
Robert Konieczny - KWK Promes
Fiszer Atelier 41 - Warszawa
Magdalena Federowicz-Boule
Tomasz Janiszewski
Maciej Siuda
Piotr Gniewek
Annę Grajper oraz Sebastian Dobiesz
Barbara Marchwicka
Sandra Przepiórkowska
BBGK Architekci
Jakub Szczęsny
Marta Sękulska-Wrońska i Szczepan Wroński (WXCA)
A2P2
Paulina Kisiel
Ultra Architects
CEZARY M. BEDNARSKI
NANU Architektura
O JEMS
Ewa Kuryłowicz
Zbigniew Maćków
A. Bulanda i W. Mucha
Jacek Droszcz - Studio Kwadrat
Stanisław Deńko
Jerzy Wolski
Wojciech Targowski - FORT Architekci
Patryk Pniewski - PP Studio

O APA Wojciechowski Architekci:

APA Wojciechowski Architekci istnieje ponad 25 lat. Obecnie zatrudnia około 120 architektów w Warszawie i Trójmieście, a ich projekty realizowane są w Polsce, Rosji, na Ukrainie oraz Litwie. Kierując się zasadami zrównoważonego rozwoju biuro poszukuje takich rozwiązań projektowych, które w ramach założonego budżetu przyniosą największe ekologiczne, ekonomiczne i społeczne korzyści. APA Wojciechowski jest jednym z polskich liderów projektowania ekologicznego, co potwierdzają liczne certyfikaty dla budynków i nagrody za zielone budownictwo. Najsłynniejsze realizacje pracowni to między innymi: White Square Office Center i White Gardens Office Center w Moskwie, UNIT.City w Kijowie, Lviv.Tech.City we Lwowie, Elektrownia Powiśle, Skyliner, The Park Warsaw, Latarnia (Port Praski) w Warszawie, Riverview, Alchemia w Gdańsku oraz Centrum Południe i Business Garden Wrocław.

Profile i strona: