Aneta Dargacz - kawalerka ARCHIPELAG (30m2)

Inspiracją projektu wnętrza kawalerki przeznaczonej dla singla zamieszkującego w Gdyni było pojęcie ARCHIPELAGU, czyli grupy wysp położonych blisko siebie, mających wspólną genezę i podobną budowę geologiczną, przy czym każda z nich może zachować swój odrębny charakter. W nawiązaniu do Gdyni i architektury, która ją charakteryzuje można odnieść się do odrębności, którą posiada i wciąż zachowuje to miasto, przynależąc jednocześnie do aglomeracji trójmiejskiej.

Projektując mieszkanie dla singla, mieszczące się zaledwie na 30 m2 podzielono całą przestrzeń na trzy strefy funkcjonalne. Połączenie ich w jedną całość stylistyczną osiągnięto przez wykorzystanie do rozdzielenia stref modułu meblowego - wijącej się wstęgi. Może być on wykonany z drewna klejonego, które jest materiałem neutralnym przez co nie odbiera ważności samej formie. Jednocześnie stylistyką nawiązuje on do wyposażenia i materiałów wykończeniowych jachtów jest więc też nawiązaniem do marynistycznej architektury Gdyni i wykorzystywanych w niej elementów wykończeniowych.

 

"Współczesna Gdyńska Kawalerka 2012"
BIAŁA KAWALERKA & KAWALERKA DLA MOLA KSIĄŻKOWEGO
Aneta Dargacz - kawalerka ARCHIPELAG (30m2)
KAWALERKA PODRÓŻNICZKI 39.4m2
R3D3 - kawalerka inspirowana modernizmem lat 30ch
JOANNA DEMPC - współczesna kawalerka modernistyczna - z akcentami wnętrz statków
kawalerka na 7 p. modernistycznego "Bankowca" - 37m2
Kawalerka dla Lucjana i Macieja
Kawalerka dla Gabi - studentki grafiki (KOLOR Plus)
Kawalerka zapalonej żeglarki (38m2)
WSPÓŁCZESNA KAWALERKA GDYŃSKA 2012
MIESZKANIE  ŻEGLARZA
Kawalerka dla Tancerki Teatru Muzycznego w Gdyni
"Kawalerka nawigatora"
glebowski studio - kawalerka
"KAWALERKA NURKA BOJOWEGO"
Mieszkanie dla rybaka dalekomorskiego

ANETA DARGACZ, AiW ASP Gdańsk

Tegoroczna absolwentka Architektury Wnętrz gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracę dyplomową obroniła w Pracowni Projektowania Architektury Wnętrz, tematem której był projekt butiku w przestrzeni galerii handlowej.

W projektowaniu wnętrz najbardziej ceni sobie umiejętność łączenia różnych dziedzin sztuki w całość, a także możliwość rozwoju i czerpania inspiracji we współpracy z innymi ludźmi.
Dane kontaktowe:

aneta.dar@vp.pl

Tel.+48 697 389 215