Magdalena Federowicz-Boule

Magdalena Federowicz-Boule

Architekt, prezes i dyrektor kreatywny Tremend, ukończyła Wydział Architektury na Politechnice Warszawskiej, brała również udział w  wymianie studenckiej z University of Detroit Mercy w Stanach Zjednoczonych. 

Część swojego doświadczenia budowała projektując z biurami francuskimi w Polsce i zagranicą. Przez wiele lat była dyrektorem francuskiego biura w Polsce-Iosis Polska.

Od 2010 roku wraz ze swoim wspólnikiem Jarosławem Gwóźdź prowadzi pracownię Tremend, która zajmuje się zarówno projektami kubaturowymi, użyteczności publicznej i komercyjnymi gdzie idea rozwoju zrównoważonego jest jedną z kluczowych dewiz w projektowaniu oraz projektami dekoracji wnętrz dla klientów komercyjnych głównie hoteli, apartamentów, galerii handlowych i projektów biurowych.

Odnosi sukcesy w międzynarodowych konkursach na projekty, design wnętrz m.in. w Paryżu - przebudowa Novotelu Charenton; w Budapeszcie - hotel City i Metropol; w Polsce - hotele i miasteczko dla Park of Poland.

Nagrody i wyróżnienia:

 • Nagroda Złoty Żuraw 2003 w kat. budynek użyteczności publicznej – projekt przy ul. Pileckiego,
 • Property Awards LONDON w kategorii Hotel Interiors – Best Hotel Interiors Poland za Novotel Wrocław Centrum oraz Best Hotel Interiors Hungary za projekt Ibis Styles Budapest City w 2016. ,
 • European Property Awards w Londynie w kategorii Hotel Interior Design za projekt Ibis Styles Grudziądz,
 • wyróżnienie w konkursie A'Design Award&Competition Milan za Novotel Wrocław w 2017 roku, 
 • W 2018 r. wyróżnienie w konkursie A'Design Award&Competition Milan za projekt biura przy ul. Klimczaka.
 • Metropolitalny dworzec autobusowy w Lublinie - został zakwalifikowany do Short list w World Architecture Festival w Amsterdamie
 • Nominacja do IV edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii najlepszy budynek użyteczności publicznej za projekt Przedszkola przy ul. Zdrowej w Warszawie
Agnieszka Kalinowska-Sołtys
Przemo Łukasik
XYstudio Dorota Sibińska | Filip Domaszczyński | Marta Nowosielska
Piotr Grochowski
Bolesław Stelmach
Anna Becker, Marlena Pilch (Projektzieleni.pl)
Paweł Paradowski (ZOA Architekci)
Anna Orchowska
Mariusz Twardowski
Michał Stangel
Karol NIeradka (maxberg)
Radosław Czerniejewski
TYYNI Studio
Barbara Marchwicka
Ewa Rombalska
Ryszard Nakonieczny
Sandra Przepiórkowska
Ewa Kuryłowicz
Robert Konieczny - KWK Promes
Marcin Sadowski | JEMS
eM4. Pracownia Architektury. Brataniec
Ewa P. Porębska
APA Wojciechowski | Szymon Wojciechowski
Jakub Szczepański
Kazimierz Butelski
ARCH Deco - Gdynia
Iwona Markešić
Paulina Szewczyk
Aleksander Wadas
Lewicki Łatak
Marta Sękulska-Wrońska i Szczepan Wroński (WXCA)
M. i A. Domicz
Barbara Nawrocka + Dominika Wilczyńska | MiastoPracownia
Marlena Wolnik | MWArchitekci
Agata Twardoch
Fiszer Atelier 41 - Warszawa
Magdalena Federowicz-Boule
Tomasz Janiszewski
Maciej Siuda
Annę Grajper oraz Sebastian Dobiesz
BBGK Architekci
Jakub Szczęsny
A2P2
Paulina Kisiel
Ultra Architects
CEZARY M. BEDNARSKI
Zbigniew Maćków
A. Bulanda i W. Mucha
Jacek Droszcz - Studio Kwadrat
Stanisław Deńko
Jerzy Wolski
Wojciech Targowski - FORT Architekci
Patryk Pniewski - PP Studio

o Pracowni Tremend:

Pracownia Tremend jest firmą świadczącą usługi projektowe architektoniczne i wielobranżowe oraz oferującą szerokie wsparcie w zakresie prowadzenia i nadzorowania procesu inwestycyjnego.

Firma opiera się na dwóch filarach: usługach projektowych (projekty koncepcyjne, budowlane, przetargowe, wykonawcze) oraz zarządzaniu projektem inwestycyjnym (prowadzenie procesu inwestycyjnego, nadzór inwestorski, organizacja przetargów, koordynacja budowy, świadczenie usługi inżyniera kontraktu, inwestora zastępczego, project management). Przeprowadzamy również audyt dokumentacji technicznych oraz ekspertyzy. Dodatkowo uzyskujemy dla naszych klientów certyfikaty BREEAM.

Od początku działalności firma wykonała ponad 200 projektów koncepcyjnych, budowlanych, przetargowych i wykonawczych oraz zarządzała ponad 100 inwestycji. Personel naszej firmy liczy kilkadziesiąt osób. To doświadczeni projektanci, architekci, inżynierowie budownictwa, projektanci branży sanitarnej, elektrycznej, drogowej, wentylacji i klimatyzacji, a także project managerowie. Realizowaliśmy nasze projekty na terenie całego kraju, a także po poza nim – na rynku europejskim. W chwili obecnej realizujemy projekty w Paryżu, na Węgrzech oraz kilka projektów na Ukrainie.

Połączenie wiedzy technicznej i projektowania z Zarządzaniem Budową pozwala nam tworzyć ponadczasowe, trwałe, kreatywne projekty zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju.

Pracownia tworzy projekty kreatywne: brandbooki dla firm polskich i zagranicznych, projekty eksperymentalne produkujące energię, projekty w których najważniejsze jest połączenie funkcjonalności i designu.

Ich projekty zdobyły wiele nagród. Biuro Tremend zostało nagrodzone w Londynie nagrodą International Property Awards – w kategorii Hotel Interiors – nagroda Best Hotel Interior Poland 2016-2017 przyznana za wnętrza hotelu Novotel Wrocław Centrum oraz Best Hotel Hungary 2016-2017 za hotel Ibis Styles Budapest City, oraz srebrny medal w konkursie A’ Design Award & Competition za projekt modernizacji części ogólnodostępnych w hotelu Novotel Wrocław Centrum, w 2018 roku Tremend zdobył nagrodę w konkursie European Property Awards 2018- w kategorii Hotel Interiors Novotel Poznań Centrum, oraz w konkursie  A’ Design Award & Competition 2018 w kategorii Office brązowy medal za projekt swojego biura, w 2018 projekt Przedszkola przy ul. Zdrowej w Warszawie został nominowany do IV edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii najlepszy budynek użyteczności publicznej, w 2019 nagrody: srebro w konkursie A’Design Award & Competition i nagroda w International Property Award w Londynie za hotel Metropolo w Krakowie. W 2019 Projekt Metropolitalnego Dworca autobusowego w Lublinie został zakwalifikowany do Short list w World Architecture Festival w Amsterdamie.

Do najważniejszych projektów firmy Tremend należą:

 • Multimodalny Dworzec Łódź Fabryczna
 • Metropolitalny Dworzec autobusowy w Lublinie
 • Hala wystawiennicza DomExpo w Warszawie wraz z powierzchnią biurową i hotelową
 • Przedszkole przy ul. Zdrowej w Warszawie
 • Galeria Handlowa w Zielonej Górze, Platan Zabrze
 • Hotel Ibis Styles Warszawa ul. Zagórna
 • Hotel 4* i 5 * Park of Poland
 • Hotel Crowne Plaza i Holiday Express Warszawa
 • Przebudowy istniejących hoteli - Hotel Novotel Centrum Poznańoraz - Hotel Novotel Warszawa Centrum