Justyna Dziedziejko oraz Magdalena Wnęk
- Liderki, architektki i założycielki pracowni topoScape
- Prelegentki oraz panelistki 14. Weekendu Architektury w Gdyni, 31 sierpnia 2024, Sala Kina Goplana Gdyńskie Centrum Filmowe
notki biograficzne:
- Justyna Dziedziejko - architektka krajobrazu i architekt, absolwentka SGGW i WAPW, stypendystka na TU Darmstadt. Asystent na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Laureat pierwszej nagrody w konkursie prac dyplomowych „Architektura Betonowa 2004”. W latach 2004-2011 właściciel pracowni Agrokultura. Autorka wielu projektów przestrzeni publicznych, w tym placu przed Dworcem Głównym we Wrocławiu oraz otoczenia Służewskiego Domu Kultury w Warszawie. Laureatka konkursów projektowych. Od 2017 roku współwłaściciel pracowni topoScape.
- Magdalena Wnęk - architektka krajobrazu, absolwentka SGGW. W latach 2003-2015 jako projektant w firmie Abies- Architektura Krajobrazu była współautorem wielu projektów z zakresu przestrzeni publicznej, w tym także obiektów zabytkowych m.in. Ogrodu Krasińskich w Warszawie.Posiada w dorobku liczne projekty przestrzeni dla placówek oświaty, placów zabaw oraz osiedli mieszkaniowych i innych obiektów publicznych np. Centrum Geoedukacji w Kielcach. Laureatka konkursów projektowych. Od 2017 roku współwłaściciel pracowni topoScape.
Informacja o pracowni topoScape
- Pracownia topoScape powstała w 2017r. w wyniku współpracy dwóch doświadczonych projektantek: Justyny Dziedziejko, właścicielki biura projektowego Agrokultura, oraz Magdaleny Wnęk, która w firmie Abies - Architektura Krajobrazu była współautorem wielu projektów z zakresu przestrzeni publicznej.
- W ich dorobku jest wiele projektów publicznych i deweloperskich. Od 2017 roku wspólnie z pracownią archigrest zespół topScape zdobył pierwsze nagrody w czterech konkursach projektowych na przestrzenie publiczne w Warszawie oraz Muzeum Konstytucji w Bieżuniu.
Liderki pracowni same o sobie:
"Zajmujemy się szeroko pojętym projektowaniem krajobrazu w kontekście współczesnych miast. Projektując uwzględniamy kontekst miejsca, uwarunkowania przyrodnicze i ekonomiczno-eksploatacyjne, relacje społeczne pomiędzy użytkownikami, potrzeby zrównoważonego rozwoju oraz gospodarowanie wodami opadowymi"
źródło: materiały prelegentek/topoScape
fot. Piotr Szlaga, Park Akcji "Burza"
fotografie prelegentek - Justyna Dziedziejko i Magdalena Wnęk