CEZARY M. BEDNARSKI

CEZARY M BEDNARSKI

Prelegent VIII Weekendu Architektury w Gdyni, 9 września 2018 r., sala Kina Goplana (14:00-18:00).

uczestnik Archi Prelekcji oraz warsztatów Miasto Inspiracji w trakcie II Weekendu Architektury w Gdyni w 2012 r., uczestnik Archi Wystaw 2011-2013 r.

Ponad 30 lat doświadczenia zawodowego, rozpoczętego od nadzoru budowlanego przy budowie 44-piętrowego hotelu Marriott w Warszawie, obejmuje szeroką gamę budynków o różnych funkcjach, wnętrza, mosty, estetykę inżynieryjna jak i planowanie urbanistyczne. Zwycięzca w 20 międzynarodowych i brytyjskich konkursach architektonicznych i urbanistycznych, w tym kilkunastu na mosty i kładki (m.in. Kopenhaga, Paryż, Cardiff, Helsinki, Rzym, Gdańsk). Laureat różnorodnych nagród, między innymi Manser Medal 2001 za najlepszy dom jednorodzinny zrealizowany na terenie Królestwa między 1998 i 2001 i dorocznymi nagrodami RIBA. W 2006 projekt Kariobangi South w Nairobi, wybrany z ponad 250 propozycji, otrzymal światową nagrodę CITYSCAPE / ARCHITECTURAL REVIEW w kategorii projektów urbanistycznych w krajach rozwijających się. Realizacja domu własnego w londyńskiej dzielnicy Notting Hill filmowana była przez Discovery Channel do serii Dream Homes.

Członek Królewskiego Instytutu Architektów Brytyjskich (RIBA) i członek puli sędziów konkursowych RIBA, członek i doradca Royal Society of Arts, członek i doradca 21 Century Trust ( połączonego z Salzburg Global Seminar ), członek komitetów do spraw ochrony zabytków i projektowania londyńskich dzielnic Islington i Brent. Członek Mongolian Institute for Sustainable Economic Development. Od kilku lat zaangażowany w różnorodne projekty w Afryce. Założyciel i dyrektor mieszczącego się w Londynie Studio Bednarski Ltd i były dyrektor współzałożyciel firmy Studio E Architects w Londynie. Wykłada i publikuje na forum międzynarodowym na tematy związane z architekturą, projektowaniem mostów, transportem, fotowoltaiką i projektowaniem energooszczędnym.

Przemo Łukasik
Bolesław Stelmach
Lewicki Łatak
ARCH Deco - Gdynia
Marta Nowosielska Dorota Sibińską, Filip Domaszczyński
Kazimierz Butelski
Magdalena Federowicz-Boule
Michał Stangel
Tomasz Janiszewski
Maciej Siuda
Annę Grajper oraz Sebastian Dobiesz
Anna Orchowska-Smolińska
Iwona Markešić
Ewa Rombalska
Piotr Gniewek
Barbara Marchwicka
Sandra Przepiórkowska
Fiszer Atelier 41 - Warszawa
BBGK Architekci
Jakub Szczęsny
Marta Sękulska-Wrońska i Szczepan Wroński (WXCA)
A2P2
Radosław Czerniejewski
Paulina Kisiel
Ultra Architects
CEZARY M. BEDNARSKI
NANU Architektura
O JEMS
Ewa Kuryłowicz
Robert Konieczny - KWK Promes
Zbigniew Maćków
M. i A. Domicz
A. Bulanda i W. Mucha
Jacek Droszcz - Studio Kwadrat
Stanisław Deńko
Jerzy Wolski
Wojciech Targowski - FORT Architekci
Patryk Pniewski - PP Studio

Były doradca UNESCO, członek Rady Architektury i Rozwoju Miasta Prezydenta Warszawy, egzaminator wydziału architektury Uniwersytetu w Cardiff, Rome Scholar z British School w Rzymie, Diploma Unit Master w szkole Architectural Association w Londynie, profesor wizytujący wydziału architektury w Instituto Superior Politécnico José Antonio Echeverría w Hawanie, na Kubie.

Zaproszony przez polską sekcję BBC World Service do udziału w debacie na temat Iraku z udziałem między innymi Lecha Wałęsy. Na prośbę koncernu Daimler Chrysler opiniował samochód Smart i jego marketing w Wielkiej Brytanii, a na prośbę Toyoty projektowanie wnętrz jej samochodów. Jako jeden z dwóch brytyjskich architektów był zaproszony do udziału w misjach BRITISH COUNCIL - Creative Industries do Polski i Japonii. Architekt dla Mahasaraswathi Educational and Ecological Foundation w Andhra Pradesh w Indiach i konsultant d/s Architektury, Planowania Urbanistycznego, Krajobrazu I Estetyki Miejskiej Rady Miejskiej w Zwierzyńcu.  Doradca architektoniczny dla Centrum Badań Socjologicznych Związku Zawodowego Solidarności w Warszawie ( poprzez Dom i Miasto ). W 2009, razem z 34 innymi osobami, został przedstawiony na wystawie LONDON CREATIVES POLISH ROOTS w Museum of London prezentującej śmietankę twórczych Londyńczyków pochodzenia polskiego.