APA Wojciechowski | Szymon Wojciechowski

APA Wojciechowski Sp. z o.o. 

W czasie 11. edycji Weekendu Architektury, gośćmi specjalnymi festiwalu byli Szymon Wojciechowski, prezes zarządu pracowni oraz architekt prowadzący w wielu projektach i realizacjach APA Wojciechowski, oraz Dżafar Bajraszewski, gdyński architekt, szef oraz twórca gdyńskiego oddziału Spółki APA Wojciechowski.

Z kolei w aktualnej 12. Weekendu Architektury w piątkowym bloku Archi Prelekcji 26 sierpnia, wystąpi ponownie Szymon Wojciechowski, tym razem z architektem, partnerem w zespole - Ostapem Ivanivem. Prelegenci zaprezentują m.in. wybrane projekty oraz uwarunkowania projektowania pracownia w miastach na Ukrainie - Kijowie i Lwowie.

Ostap Ivaniv

Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej, a także Wydziału Architektury Politechniki Lwowskiej. Od 2015 roku pracuje w APA Wojciechowski Architekci, w której obecnie pełni rolę Architekta-Partnera, Członka Zarządu. Kieruje między innymi zespołami zajmującymi się kluczowymi projektami pracowni na wschodzie – między innymi UNIT.City i Nuvo Business Park w Kijowie oraz Lviv.Tech.City we Lwowie.

Szymon Wojciechowski

Architekt z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz University of Detroit (USA), członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów. Od 1982 r. związany z APA Wojciechowski – obecnie APA Wojciechowski sp. z o.o., w której pełni rolę Prezesa Zarządu. Wieloletnie doświadczenie w połączeniu z zamiłowaniem i pasją do tworzenia pięknych kształtów pozwala mu projektować niepowtarzalne budynki o wysokiej funkcjonalności. Autor lub współautor wielu znanych projektów architektonicznych, między innymi: White Square Office Center i White Gardens Office Center w Moskwie, UNIT.City w Kijowie, Lviv.Tech.City we Lwowie, Elektrownia Powiśle, Skyliner, The Park Warsaw, Latarnia (Port Praski), Galeria Północna w Warszawie, Riverview, Officyna oraz Alchemia w Gdańsku, Business Garden Wrocław oraz Centrum Południe we Wrocławiu, Nova Silesia w Katowicach i The Park Kraków. Prelegent podczas licznych krajowych i zagranicznych wydarzeń poświęconych architekturze i branży nieruchomości. Zwycięzca wielu nagród, w tym: Leadership of the Year – CIJ Awards 2019 oraz CIJ Awards 2021; “Polski Herkules 2017” - Builder Awards 2017; „Architect of the year - Business Center Class A - Commercial Real Estate Moscow Awards 2010; „"Architect of the year 2009" - CEE Real Estate Quality Awards in cooperation with the Financial Times.

 

Dżafar Bajraszewski (występował w czasie 11. edycji Weekendu Architektury) 

Dżafar  Bajraszewski. Urodzony w Gdańsku, gdynianin z wyboru. Absolwent gdyńskiej „Trójki”, Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej oraz podyplomowych studiów z zakresu Zarządzania Projektami w Szkole Głównej  Handlowej w Warszawie. W latach 2005-2007 studiował architekturę na Technische Universität w Berlinie. Tam też zaczynał swoją przygodę z zawodem pracując jako asystent architekta w miejscowych pracowniach architektonicznych. W latach 2007-2015 mieszkał na warszawskiej Pradze i zdobywał tam doświadczenie jako architekt w pracowni APA Wojciechowski. W 2015 roku wrócił nad morze i w Gdyni stworzył jej trójmiejski oddział.

Członek Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów RP oraz SARP oddział Wybrzeże. Posiada uprawnienia projektowe do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej od 2010 r. W stopniu biegłym posługuje się językiem angielskim i niemieckim.

 

ilustracje:

1\ arch. Szymon Wojciechowski - prezes APA Wojciechowski Architekci

2\ arch. Ostap Ivaniv, Architekt - Partner, członek zarządu APA Wojciechowski Architekci

3\ Dżafar Bajraszewski - kieruje gdyńskim oddziałem APA Wojciechowski Architekci

4\-5\ Lviv. Tech City - park technologiczny we Lwowie, 

6\ Unit City - biurowiec klasy A w Kijowie 

 

Agnieszka Kalinowska-Sołtys
Przemo Łukasik
XYstudio Dorota Sibińska | Filip Domaszczyński | Marta Nowosielska
Piotr Grochowski
Bolesław Stelmach
Anna Becker, Marlena Pilch (Projektzieleni.pl)
Paweł Paradowski (ZOA Architekci)
Anna Orchowska
Mariusz Twardowski
Michał Stangel
Karol NIeradka (maxberg)
Radosław Czerniejewski
TYYNI Studio
Barbara Marchwicka
Ewa Rombalska
Ryszard Nakonieczny
Sandra Przepiórkowska
Ewa Kuryłowicz
Robert Konieczny - KWK Promes
Marcin Sadowski | JEMS
eM4. Pracownia Architektury. Brataniec
Ewa P. Porębska
APA Wojciechowski | Szymon Wojciechowski
Jakub Szczepański
Kazimierz Butelski
ARCH Deco - Gdynia
Iwona Markešić
Paulina Szewczyk
Aleksander Wadas
Lewicki Łatak
Marta Sękulska-Wrońska i Szczepan Wroński (WXCA)
M. i A. Domicz
Barbara Nawrocka + Dominika Wilczyńska | MiastoPracownia
Marlena Wolnik | MWArchitekci
Agata Twardoch
Fiszer Atelier 41 - Warszawa
Magdalena Federowicz-Boule
Tomasz Janiszewski
Maciej Siuda
Annę Grajper oraz Sebastian Dobiesz
BBGK Architekci
Jakub Szczęsny
A2P2
Paulina Kisiel
Ultra Architects
CEZARY M. BEDNARSKI
Zbigniew Maćków
A. Bulanda i W. Mucha
Jacek Droszcz - Studio Kwadrat
Stanisław Deńko
Jerzy Wolski
Wojciech Targowski - FORT Architekci
Patryk Pniewski - PP Studio

O APA Wojciechowski Architekci:

APA Wojciechowski Architekci istnieje ponad 25 lat. Obecnie zatrudnia około 120 architektów w Warszawie i Trójmieście, a ich projekty realizowane są w Polsce, Rosji, na Ukrainie oraz Litwie. Kierując się zasadami zrównoważonego rozwoju biuro poszukuje takich rozwiązań projektowych, które w ramach założonego budżetu przyniosą największe ekologiczne, ekonomiczne i społeczne korzyści. APA Wojciechowski jest jednym z polskich liderów projektowania ekologicznego, co potwierdzają liczne certyfikaty dla budynków i nagrody za zielone budownictwo. Najsłynniejsze realizacje pracowni to między innymi: White Square Office Center i White Gardens Office Center w Moskwie, UNIT.City w Kijowie, Lviv.Tech.City we Lwowie, Elektrownia Powiśle, Skyliner, The Park Warsaw, Latarnia (Port Praski) w Warszawie, Riverview, Alchemia w Gdańsku oraz Centrum Południe i Business Garden Wrocław.

Profile i strona: