- Prelegentki 15. Weekendu Architektury w Gdyni,
- 30 sierpnia 2025, Archi-Prelekcja w Sali Warszawa pt. „Miękkość miasta” arch. – Anna Ławecka i Martyna Kotulek, laureatki konkursu Stypendium PRAKTYKA FSK
Anna Ławecka
Architektka i urbanistka, absolwentka KTH w Sztokholmie oraz Politechniki Śląskiej. Realizuje projekty na styku architektury, urbanistyki, badań przestrzeni publicznych oraz innowacyjnych koncepcji. Szczególnie interesują ją inicjatywy uwzględniające potrzeby użytkowników nowe technologie i interdyscyplinarne podejście. Obecnie mieszka i pracuje w Paryżu w biurze urbanistycznym. Poza działalnością projektową współpracuje z think tankami i firmami konsultingowymi zajmującymi się wdrażaniem sztucznej inteligencji i badań naukowych w architekturze i urbanistyce. Równolegle rozwija startup technologiczny dla branży architektonicznej.
Martyna Kotulek
Martyna Kotulek jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, gdzie uzyskała tytuł inżyniera. Doświadczenie zawodowe zdobywała w biurach architektonicznych w Polsce, Kopenhadze (WeArchitecture), Rotterdamie (MVRDV) i Austrii (Superfuturegroup). Obecna studentka Politechniki Warszawskiej na stopniu magistra. Stypendystka studiów ID. Laureatka licznych konkursów architektonicznych ogólnopolskich i międzynarodowych. Aktywna uczestniczka warsztatów architektonicznych. Aktywnie pracująca jako architekt w Warszawie.
fot. od góry Anna Ławecka, Martyna Kotulek
Wystąpienie FSK w panelu „PIXEL Habitat”:
Arch. inż. Anna Ławecka oraz arch. inż. Martyna Kotulek - uczestniczki sobotnich Archi-Prelekcji są laureatkami konkursu Stypendium PRAKTYKA z „Warsztatami z Mentorem” FSK – w czasie spotkania 30 sierpnia w Sali Warszawa przedstawią tematyce swojej pracy realizowanej w ramach konkursu i stypendium pt. „MIĘKKOŚĆ MIASTA”.
Więcej szczegółów dot. samego konkursu:
https://fundacja-sk.pl/praktyka-opis/































































