Apartament Gdyński dla miłośników sztuki - P. Ławrynowicz

Apartament Gdyński dla miłośników sztuki

Apartament został zaprojektowany z myślą o ludziach ceniących sztukę i nietypowe rozwiązania. Lubiących duże jasne przestrzenie a przede wszystkim ceniących architekturę modernistyczną. Odbiorcą może być architekt, psycholog, artysta, muzyk, nauczyciel  lub  student. Tak naprawdę każdy kto oczekuję dobrej funkcjonalności mieszkania i wykończenia go w najdrobniejszym detalu poprzez zastosowane materiały oraz wyposażenie go w meble, sprzęty i akcesoria najwyższej klasy. Mieszkanie zostało stworzone z myślą o ludziach ceniących sobie proste rozwiązania, nawiązujące do kierunku modernistycznego.

Mieszkanie składa się z trzech pomieszczeń głównego salonu połączonego z kuchnią i strefą wejściową, sypialni oraz łazienki. Po wejściu do mieszkania widzimy lustro zamykające przeciwległą ścianę. Przykrywa ono również sufit. Zamontowane w nim prostokątne lampy oświetlają część dzienną. Salon został zaprojektowany z myślą o stworzeniu jasnego, oraz przestronnego wnętrza. Białe ściany oraz proste geometryczne meble (stół Roset Plato) oraz sofa robiona na podstawie fotela Fronzi '64) oddają charakter nurtu.  Kuchnia, będąca kontynuacją głównego pomieszczenia, podtrzymuje białą tonację reszty mieszkania. Została złamana jasną żółcią w postaci szkła ochronnego strefy roboczej oraz kontrastowymi czarnymi blatami.

By wprowadzić pogodną nutę do części kuchennej, na ścianie została namalowana reprodukcja grafiki Oscara Niemeyera. W części kuchennej mieści się również stół z krzesłami dla dwóch osób (z kolekcji Capelini Fronzoni 64), który również może pełnić funkcję stołu roboczego.

Sypialnia kontynuuje koncepcję minimalistycznych barw, w postaci bieli i czerni. Łóżko usytuowane w rogu pomieszczenia można odgrodzić od reszty białymi zasłonami  trzymającymi się na stalowej ramie zamocowanej w ścianie. W pokoju również znajdują się kontrastowa garderoba wykonana z czarnego lakierowanego drewna,  mała płyta biurkowa , oraz nowoczesne czarne krzesło (Magis chair one). Cały pokój oświetlony jest lampami punktowymi rozmieszczonymi nie regularnie na suficie.

Stylistyka łazienki jest odniesieniem się do jednego z ulubionych materiałów modernistów – betonu. Surowe ściany kontrastują z czerwoną umywalką oraz miską ustępową. W pomieszczeniu znajdują się lustrzane drzwi, za którymi kryje się schowek oraz miejsce na pralkę. W łazience znajduje się również prysznic, obudowany ścianą z betonu oraz przeszklonymi drzwiami. 

Mieszkanie zostało zaprojektowane w oparciu o współczesne trendy, ale także czerpie inspiracje z modernizmu lat trzydziestych oraz polskiego Art Deco. Wnętrze idealnie oddaje charakter białej modernistycznej Gdyni- miasta nowoczesnego.

"Apartament Gdyński" - konkurs 2013 r.
Apartament naczelnika dworca morskiego - I miejsce
"Mieszkanie Weekendowe" Dragonart / studio 1111 - II miejsce
"Apartament Mondrian" - Oliwia Kakowczyk - III miejsce
Apartament na weekend - SAMM Studio - wyróżnienie
Apartament dla rodziny z dzieckiem ArchitecPure - wyróżnienie
Apartament  "to nie był film" Chrapkowska - Dąbek - wyróżnienie
Grzegorz Ziętek - pracownia r3d3
Zakochani w Art (D)eco - proj. Martyna Gruszka
Apartament Gdyński - Łukasz Rząd
Apartament dla młodej, pracującej pary - Gawlik - Smalcerz
Konrad Kowalczyk - Apartament dla Mariana syna szklarza
"Apartament dla Pani Małgorzaty" STUDIO LA MATERIA
"Apartament dla kucharza okrętowego" - grupa Malaga
Apartament dla emerytowanego kapitana z małżonką
"Mieszkanie Gdyńskiego Nomada" - M. Abraham
"Apartament dla Leny" - proj. mootif M. Sicha
Apartament Gdyński dla miłośników sztuki - P. Ławrynowicz
"Apartament dla byłego podróżnika" - proj. P. Lange
Apartament dla mężczyzny dojrzałego - apaja
"Górski apartament" - Glebiowski Studio
Just Interiors - apartament kapitana samolotów pasażerskich
"Mieszkanie żony marynarza"

autor

 

Patryk Ławrynowicz

student Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej.