<< wróć
MIESZKANIE  ŻEGLARZA

MIESZKANIE  ŻEGLARZA - Kuryłłowicz & Associates Architekci

Mieszkanie żeglarza, jak kajuta, ma wszystko to co potrzebne.Jego wnętrze o powierzchni 35 m2, można dowolnie strefować za pomocą czterech przesuwnych ścianek, uzyskując wiele różnych wariantów funkcjonalnych i przestrzennych.
W lewej części mieszkania zlokalizowano szereg modułów zawierających w kolejności od wejścia: szafę na ubiory wierzchnie i obuwie, szafę na bieliznę, szafę z pralką, grzejnikiem i suszarnią, ciąg kuchenny oraz  zewnętrzny schowek.
Połączenie aranżacji wnętrza i tarasu optycznie powiekszaja mieszkanie.
    Mieszkanie posiada wiele mebli stałych nawiązując do tradycji modernizmu i rozwiązań stosowanych na jednostkach pływających.   
    Użyte materiały to: biała żywica posadzki i mebli stałych, rolety z płótna żeglarskiego osłaniające „bibliotekę” i zasłony chowane we wnękę przy kuchni. Ściany łazienki pokryte są, ługowanym drewnem tekowym.

Autorzy: prof. arch. Ewa Kuryłowicz
              arch. Piotr Kudelski
              arch. Wojciech Gajewski
              stud. arch. Jacek Radzicki

"Współczesna Gdyńska Kawalerka 2012"
BIAŁA KAWALERKA & KAWALERKA DLA MOLA KSIĄŻKOWEGO
Aneta Dargacz - kawalerka ARCHIPELAG (30m2)
KAWALERKA PODRÓŻNICZKI 39.4m2
R3D3 - kawalerka inspirowana modernizmem lat 30ch
JOANNA DEMPC - współczesna kawalerka modernistyczna - z akcentami wnętrz statków
kawalerka na 7 p. modernistycznego "Bankowca" - 37m2
Kawalerka dla Lucjana i Macieja
Kawalerka dla Gabi - studentki grafiki (KOLOR Plus)
Kawalerka zapalonej żeglarki (38m2)
WSPÓŁCZESNA KAWALERKA GDYŃSKA 2012
MIESZKANIE  ŻEGLARZA
Kawalerka dla Tancerki Teatru Muzycznego w Gdyni
"Kawalerka nawigatora"
glebowski studio - kawalerka
"KAWALERKA NURKA BOJOWEGO"
Mieszkanie dla rybaka dalekomorskiego

Architektura jest dyscypliną angażującą wiedzę, wyobraźnię, fantazję oraz światopogląd ludzi, którzy ją tworzą. Nie wszystkie powstające projekty mają szansę na realizację, nie wszystkie też z myślą o realizacji są tworzone. Te jednak, które udaje się doprowadzić do pełnej materializacji, są też emanacją osobowości ludzi, którzy muszą umieć utrzymać i przeprowadzić je przez rafy problemów, uzgodnień i nieprzewidzianych okoliczności. Taki zespół ludzi nie powstaje od razu. W naszej pracowni jest on zbudowany na przestrzeni przeszło 30-u lat. Zainicjował go Stefan Kuryłowicz (1949–2011), kontynuują współpracownicy, przyjaciele i następcy.
Cały zespół Kuryłowicz & Associates łączy wspólne podejście do formułowania istoty każdego zagadnienia. Rozwiązujemy je jako wyzwanie i szansę na odnalezienie prawdy o kolejnym kawałku przestrzeni. Staramy się następnie wyeksponować te z cech owej prawdy, które pomogą żyć i życie zrozumieć. Tu, ale nie tylko teraz, a z myślą też o przyszłości. Zawsze z założeniem o poprawie przestrzeni - na tyle na ile władna jest architektura.
Mamy ogromny przywilej współpracy z Klientami, którzy doceniają tę właśnie siłę architektury i z nami jej poszukują. Tego rodzaju podejście pozwala wyeliminować podział architektury na komercyjną i społeczną, bogatą i ubogą. Jej wyraz nie musi zależeć od budżetu inwestora ani też od przeznaczenia.
Uważamy, że kluczem w działaniu przestrzennym jest odpowiedzialność. Na wielu różnych płaszczyznach:
• artystycznej, polegającej na interpretacji otoczenia, możliwości formy, jej wyrazu, który powinien być odpowiedni i unikalny;
• naukowej, polegającej na wieloaspektowym podejściu do zadania;
• inżynierskiej, polegającej na doborze specjalistów współpracujących w różnych branżach, twórczo wspierających myśl projektu; ekonomicznej polegającej na racjonalnym dysponowaniu powierzonym budżetem i terminowej, opartej na utrzymywaniu pracy w rytmie uzgodnionym z klientem.
Uczestniczymy też aktywnie w procesie budowy oferując swoje nadzory, kontrole i dodatkową wiedzę.
W chwili obecnej pracownia zatrudnia ponad siedemdziesięciu stałych pracowników, w tym wysokiej klasy architektów, inżynierów budowlanych i inspektorów nadzoru.
Trzon pracowni stanowią współpracujący ze sobą od kilkunastu lat specjaliści z dużym doświadczeniem zawodowym. Dzięki świadomie przeprowadzonemu cyklowi szkolenia i kształcenia, w firmie pracuje kilku project-managerów, których wiedza i talent umożliwiają prowadzenie projektu od etapu twórczej koncepcji do realizacji obiektu. Dużym atutem pracowni są młodzi pracownicy rekrutujący się z absolwentów Wydziałów  Architektury różnych uczelni. Równie starannie dobierani są projektanci innych branż. Firma od lat współpracuje na stałe ze sprawdzonymi biurami konstrukcyjnymi i instalacyjnymi, ma też swój oddział konstrukcyjny Kuryłowicz Egineering.
Od początku 1999 firma posiada dużą, nowoczesną siedzibę na warszawskiej Saskiej Kępie,  wyposażoną we wszelkie systemy wspomagające projektowanie.
W roku 2006 zaczęła również funkcjonować filia pracowni we Wrocławiu, która zatrudnia obecnie około 15 osób.