<< wróć
"KAWALERKA NURKA BOJOWEGO"

"KAWALERKA NURKA BOJOWEGO"

Kawalerkę (34,8 m2) zaprojektowano z myślą o nurku bojowym. Piotr jest silnym, zdrowym mężczyzną,+35. Ceni funkcjonalność, dobre jedzenie, przygodę, w domu spokój i wygodę, przede wszystkim jednak kocha morze. Marzeniem klienta było przytulne mieszkanie w klimacie lat 30-tych,  nawiązujące do miejsca zamieszkania i zawodowego życia Piotra.
Piotr kupił mieszkanie na poddaszu budynku w Gdyni. Powierzchnię podzielono pasem komunikacyjnym na 2 strefy: łazienkę z garderobą i  część wypoczynkową. W projekcie wydzielono antresolę, pełniącą funkcję sypialni. Kuchnia stanowi element spinający kompozycyjnie mieszkanie. Zaprojektowano ją w postaci aneksu w formie nawiązującej do gdyńskiego modernizmu.

 

PLANSZA 1
Jak sama nazwa projektu na to wskazuje, kawalerkę zaprojektowałyśmy z myślą o nurku bojowym, naszym sympatycznym i oryginalnym kliencie.
Pan Piotr jest silnym zdrowym mężczyzną w wieku +35. Ceni funkcjonalność, dobre jedzenie, ciekawą przygodę, w domu spokój i wygodę, przede wszystkim jednak kocha morze i swoją pracę. Na miejsce „zakotwienia” Pan Piotr wybrał Gdynię, miasto od zawsze związane z morzem. Marzeniem naszego klienta było stworzenie dla siebie małego przytulnego mieszkania w klimacie lat 30-tych, w aranżacji nawiązującej do miejsca zamieszkania oraz zawodowego życia Pana Piotra.

PLANSZA 2
Pan Piotr zakupił małe mieszkanie na poddaszu budynku w centrum Gdyni.
Zaadoptowaną powierzchnię podzieliłyśmy pasem komunikacyjnym na  dwie strefy: jedną z łazienką i garderobą oraz drugą wypoczynkową. W projekcie wykorzystałyśmy naturalną formę poddasza (dach skośny) i wydzieliłyśmy antresolę nad salonem, pełniącą funkcję sypialni. Kuchnia stanowi element spinający kompozycyjnie mieszkanie, zaprojektowałyśmy ją w postaci półzamkniętego aneksu w formie nawiązującej do gdyńskiego modernizmu, a co za tym idzie do architektury okrętowej. Całość powierzchni użytkowej łącznie z antresolą wynosi 34,8 m2.


PLANSZA 3
Przestrzeń mieszkania zarówno w poziomach jak i w pionach podzieliłyśmy na
symboliczne strefy: powietrza, ziemi i głębin morskich. I tak: 1. łazienka symbolizuje świat morski;  2. część dzienna z kuchnią i strefa wypoczynkową odnosi się do świata rzeczywistego i życia codziennego; 3. antresola pełniąca funkcję sypialni nawiązuje do świata snu oderwanego od ziemskiej rzeczywistości, symbolizuje powietrze, świat ponad ziemią. Strefy przenikają się poprzez zastosowanie ażurowych i szklanych podziałów.
Pomysł zawieszonego niejako w przestrzeni łoża niezmiernie się naszemu klientowi spodobał, gdyż skojarzył mu się dodatkowo ze stanem w jakim znajduje się człowiek, gdy jest pod wodą (lekkość dryfowania).

"Współczesna Gdyńska Kawalerka 2012"
BIAŁA KAWALERKA & KAWALERKA DLA MOLA KSIĄŻKOWEGO
Aneta Dargacz - kawalerka ARCHIPELAG (30m2)
KAWALERKA PODRÓŻNICZKI 39.4m2
R3D3 - kawalerka inspirowana modernizmem lat 30ch
JOANNA DEMPC - współczesna kawalerka modernistyczna - z akcentami wnętrz statków
kawalerka na 7 p. modernistycznego "Bankowca" - 37m2
Kawalerka dla Lucjana i Macieja
Kawalerka dla Gabi - studentki grafiki (KOLOR Plus)
Kawalerka zapalonej żeglarki (38m2)
WSPÓŁCZESNA KAWALERKA GDYŃSKA 2012
MIESZKANIE  ŻEGLARZA
Kawalerka dla Tancerki Teatru Muzycznego w Gdyni
"Kawalerka nawigatora"
glebowski studio - kawalerka
"KAWALERKA NURKA BOJOWEGO"
Mieszkanie dla rybaka dalekomorskiego

PLANSZA 4
Aranżacja mieszkania nawiązuje do nurtu gdyńskiego modernizmu w formie zabudów i poszczególnych detali architektonicznych. W odniesieniu do życzeń Inwestora w mieszkaniu zaprojektowałyśmy elementy nawiązujące do architektury okrętowej i morskiej, np. schodki okrętowe jako wejście na antresolę, czy barierki antresoli nawiązujące do relingów. Na posadzkę wejściową (ciąg komunikacyjny) wybrałyśmy wzór geometryczny inspirowany posadzkami lat 30-tych, w kolorystyce czaro-szaro-białej. W pozostałych pomieszczeniach na podłogi przewidziałyśmy wąskie deski, nawiązujące do pokładu okrętowego.


PLANSZA 5
Widok przedstawia sypialnię Pana Piotra znajdującą się na antresoli. Zgodnie z założeniami ideowymi jest to strefa symbolizująca powie-
trze i stan lekkości. Pod spodem widać strefę dzienną wypoczynkową (ziemia, życie codzienne). Wzór barierek inspirowany zarówno relingami jak i detalami architektonicznymi gdyńskiego modernizmu. Dodatkowo salon z sypialnią łączy
kompozycyjnie modułowa zabudowa regałowa na całej wysokości ściany. 

PLANSZA 6
Wizualizacja przedstawia widok na salon od strony drzwi wejściowych. Centralnym punktem jest tu obszerna kanapa z zaokrąglonymi narożnikami. Stolik kawowy (model Vitra xxx) w swej dynamicznej formie nawiązuje do obłych kształtów łodzi podwodnych i pocisków. Ściana oddzielająca aneks kuchenny od salonu stanowi tło dla mobilnego ekranu multimedialnego. Całość kompozycji zaprojektowałyśmy w tonacjach ciemnego drewna, bieli i stalowego błękitu.

grupa malaga   –  pracownia architektoniczna

Sopocka pracownia architektoniczna utworzona i prowadzona przez trzy zaprzyjaźnione architektki: Martę Wróbel, Dorotę Dunajską, Martę Kodrzycką. Doświadczenie zawodowe zbierałyśmy zarówno w kraju jak i zagranicą. Każda z nas specjalizuje się w innej dziedzinie architektury, stąd w pracowni funkcjonują trzy sekcje projektowe: dział projektowania budowlanego, aranżacji wnętrz oraz  architektury zabytkowej.

Więcej o naszej pracy na  grupamalaga.com
Więcej o naszych inspiracjach i o nas na naszej Fanpage na Facebook'u

Łączy nas MALAGA :)