<< wróć
"Współczesna Gdyńska Kawalerka 2012"

"Współczesna Gdyńska Kawalerka 2012" - akcja projektowa zakończona

II Weekend Architektury to inicjatywy i działania dedykowane dla projektantów i architektów wnętrz. Jednym z takich modułów jest wystawa Współczesna Gdyńska Kawalerka, która stanowi podsumowanie akcji skierowanej do grupy młodych projektantów, których projekty w założeniu miały być dedykowane do młodych mieszkańców Gdyni oraz inspirowane estetyką gdyńskiego modernizmu.

Wystawa "Współczesna Gdyńska Kawalerka 2012" to niezwykle ciekawy przegląd koncepcji kilkunastu projektantów wnętrz, którzy przedstawią propozycję mieszkania dla singla, żyjącego w naszym dynamicznie rozwijającym się nadmorskim mieście. Ograniczony metraż mieszkania daje możliwość pokazania kreatywnych rozwiązań, pozwalających na wykorzystanie każdego skrawka przestrzeni. Projekty inspirowane będą Gdynią, w tym jej modernistyczną, funkcjonalną architekturą oraz nadmorskim położeniem.

Często osoby zamieszkujące niewielkie kawalerki ograniczają się do wstawienia do nich rozkładanej sofy. Ale jak stworzyć klimat i charakter zgodny z naszymi potrzebami - manifestujący osobowość, aspirację jej użytkownika czy właściciela. Warto zapoznać się z propozycjami projektantów, aby zaczerpnąć inspiracji do urządzenia każdego mieszkania - zarówno małego, jak i nieco większego.

Patroni i Partnerzy konkursu:

Partner merytoryczny

Partnerzy konkursu

      

 

"Współczesna Gdyńska Kawalerka 2012"
BIAŁA KAWALERKA & KAWALERKA DLA MOLA KSIĄŻKOWEGO
Aneta Dargacz - kawalerka ARCHIPELAG (30m2)
KAWALERKA PODRÓŻNICZKI 39.4m2
R3D3 - kawalerka inspirowana modernizmem lat 30ch
JOANNA DEMPC - współczesna kawalerka modernistyczna - z akcentami wnętrz statków
kawalerka na 7 p. modernistycznego "Bankowca" - 37m2
Kawalerka dla Lucjana i Macieja
Kawalerka dla Gabi - studentki grafiki (KOLOR Plus)
Kawalerka zapalonej żeglarki (38m2)
WSPÓŁCZESNA KAWALERKA GDYŃSKA 2012
MIESZKANIE  ŻEGLARZA
Kawalerka dla Tancerki Teatru Muzycznego w Gdyni
"Kawalerka nawigatora"
glebowski studio - kawalerka
"KAWALERKA NURKA BOJOWEGO"
Mieszkanie dla rybaka dalekomorskiego

Pierwsza wystawa projektów w formie plansz złożonych w kostkę – kubiki, jest prezentowana w Centrum Gemini na I piętrze na obszarze dawnego food court (25 sierpnia - 3 września - wydłużona na prośbę odwiedzających i projektantów). Prace zostaną także pokazane na naszej stronie internetowej oraz w katalogu podsumowującym wydarzenie. Do przeglądu zgłosiło się 23 uczestników - pracowni i projektantów – m.in. z Gdyni, Gdańska, Sopotu, Wejherowa oraz Warszawy. Otrzymaliśmy finalnie na przegląd - 18 projektów. Zapraszamy do zapoznania się na wystawie oraz w sąsiednich zakładkach.

 

Informacja dodatkowa:
Marcin Wandałowski
w-a@arg.gdynia.pl
tel.: 604 812 632

Kurator przeglądu:
diana.holod@arg.gdynia.pl
Diana Hołod
501 156 848