08.08.23
Agnieszka Kalinowska-Sołtys gościem specjalnym Archi Prelekcji tegorocznego Weekendu Architektury w Gdyni

Agnieszka Kalinowska-Sołtys - architekt, Partner i Członek Zarządu APA Wojciechowski Architekci, a także Prezes Zarządu Stowarzyszenie Architektów Polskich wystąpi w czasie Archi Prelekcji 12. Weekendu Architektury w Gdyni.

Od 2010 roku posiada uprawnienia do certyfikacji budynków BREEAM i LEED, jest również audytorem systemu certyfikacji Zielony Dom oraz członkiem komisji weryfikacyjnej certyfikacji Green Building Standard. Brała udział w wielu nagrodzonych projektach biurowych i usługowo-handlowych spełniających wysokie standardy zrównoważonego rozwoju. Poczwórna laureatka konkursu Top Woman in Real Estate 2018 oraz 2023. Od 2019 roku jest mentorką programu Top Woman, gdzie dzieli się wiedzą i doświadczeniem z młodymi kobietami rozpoczynającymi swoją karierę zawodową w branży nieruchomości.

Autorka licznych publikacji na temat zielonych budynków, zrównoważonego rozwoju miast oraz śladu węglowego. Moderatorka i uczestniczka wielu paneli dyskusyjnych podczas konferencji i wykładów związanych z promowaniem idei zielonego budownictwa. Idea zielonych budynków towarzyszy jej od ponad 20 lat w pracy zawodowej jako architekta i w życiu prywatnym, gdzie dbałość o zasoby naturalne i nie marnotrawienie ich jest priorytetem.

Pani Agnieszka Kalinowska-Sołtys wystąpi w czasie Weekendu Architektury, w sobotę 2 września, z prelekcją pt. "Ślad węglowy jako trend wpływający na architekturę". Tego samego dnia, będzie także panelistką Archi Dyskusji pt. "Trendy dla klimatu" prowadzonej przez Dorotę Sibińską z pracowni XYStudio.

Więcej szczegółów w opisie programu wydarzenia