Apartament „Po prostu modernizm” dla grafika i nurka - III nagroda ex aequo

Apartament „Po prostu modernizm” dla grafika i nurka

autorzy - pracownia DoMilimetra (Ewa Greczkowska oraz Anna Habasińska)

Umysł potrzebuje kontrastów pomiędzy sferą zawodową a prywatną, więc prezentowana przestrzeń jest otwarta i minimalistyczna – tych elementów brakuje w codziennych zajęciach zamieszkującej ją pary. Ona jako grafik porusza się w świecie barw, faktur i kształtów, on będąc nurkiem eksploruje przytłaczający i ciemny podwodny świat. Oboje pochodzą z Gdyni, kochają bliskość morza i jej modernistyczną architekturę. Połączyła ich wspólna pasja – obserwacja nieba przez teleskop.

Każdą z tych fascynacji widać w ich 74-metrowym apartamencie. Charakterystyczne kafle gorseciki, proste meble z użyciem drewna i cienkich nóżek, ułożona z desek „jodełka” na podłodze. Wszystko to spójnie nawiązuje do modernizmu, tu uzupełnianego przez duże, dzielone okna z widokiem na morze i niebo. Rezygnacja   z rzucających się w oczy detali, prostota przestrzeni i precyzyjne osadzenie               w architektonicznej koncepcji nadają wnętrzu ponadczasowych cech.

W apartamencie brak tradycyjnych drzwi i podziałów, zastosowano mobilne ściany,    a toaleta ukryta została „w szafie”. Przestronna, otwarta na światło przestrzeń jest funkcjonalna i świetnie sprawdza się zarówno w czasie spokojnego relaksu, jak i spotkań towarzyskich.

"Apartament Gdyński" - konkurs 2015 r.
Apartament na styku lądu z morzem - I Nagroda
Apartament Brajana - II Nagroda MAKA Studio
Apartament 2+1 proj. Anna Kazecka, III nagroda
Apartament „Po prostu modernizm” dla grafika i nurka - III nagroda ex aequo
Apartament przyszłości - wg Szape
Apartament "RAY" - z widokiem na Zatokę
Apartament przyszłości Design Atelier
Apartament Otwarty dla projektanta jachtów
Apartament White Wave

O pracowni

Po skończeniu studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku postanowiłyśmy założyć DoMilimetra, pracownię powstałą ze wspólnej pasji i zapału do tworzenia wyjątkowych przestrzeni. Nasz skromny, dwuosobowy zespół docierał się już podczas wspólnych projektów na Wydziale Architektury i Wzornictwa, w malowniczym Porto, gdzie mieszkałyśmy w ramach uczestnictwa w programie Erasmus, a także przy okazji licznych spotkań i podróży – nie tylko zawodowych.
W naszej pracy staramy się łączyć wiedzę teoretyczną z praktycznym doświadczeniem, tak aby jak najdokładniej ożywiać pomysły i marzenia klientów. Chcemy to robić korzystając z własnej wyobraźni, odrzucając odtwórczość i nie zamykając się na nawet najbardziej nieszablonowe idee. W architektonicznym portfolio mamy samodzielnie zaprojektowane koncepcje mebli, grafik, kafli, scenografii teatralnych, a nawet pływającej przystani dla windsurferów. Nie zamykamy się na żadne zadanie.

Pracownia projektowa DoMilimetra

mgr Ewa Greczkowska, mgr Anna Habasińska

www.domilimetra.pl

biuro@domilimetra.pl

tel. 668 464 142