<< wróć
Dariusz Sobiecki
Małgorzata Szura-Piwnik
Tomek Lelito
Sebastian Szostek
Joanna Jesionowska
Monika Michałek
Magdalena Korzewska
Maciej Kacmajor
Dariusz Sobiecki
Karolina Nowik-Malcharek
Jarosław Wójcik
Ewa Tulińska
Ewa Kowalczyk

Dariusz Sobiecki

Fotograf, z wykształcenia anglista. Rodowity gdynianin. Interesuje się wieloma dziedzinami kultury i nauki, co pomaga mu skutecznie łączyć fotografię z eksploracją historyczną. W przeszłości realizował się artystycznie jako wokalistą trójmiejskich zespołów rockowych; później pracował również jako prezenter muzyczny. Mając w swoich archiwach nieopublikowane jeszcze utwory literackie, zamierza powrócić do tego wątku. Głównymi obszarami jego fotograficznej twórczości są fotografia uliczna, architektura, fotografia konceptualna oraz abstrakcyjna; w tym zestawie tematycznym nie może też zabraknąć (również miejskiego cityscape ), a także portretu ulicznego. Dariusz Sobiecki ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach fotograficznych, zarówno lokalnych, krajowych, jak i międzynarodowych.

W swoim dorobku twórczym wymienia m.in. wystawy i wywiady dla portalu Miasta Gdyni, a także włoskich i amerykańskich fotograficznych stron promocyjnych i opiniotwórczych.

Za szczególnie znaczące uważa trzy wyróżnienia w najbardziej prestiżowym, międzynarodowym konkursie fotografii mobilnej Mobile Photography Awards oraz prezentacja jednego z kadrów na łamach BBC Culture na zaproszenie brytyjskiej dziennikarki BBC oraz Vogue, Joanne Carter w 2018 roku.

Ważne miejsce w jego twórczości zajmują prace fotograficzne w projektach miejskich: Gdyński Szlak Modernizmu: liczne wyróżnienia w konkursie Gdyński Modernizm w Obiektywie i Legenda Morska Gdyni, zwycięstwa w konkursach Zakupy z Ludzką Twarzą i Gdynia Kwitnie oraz trasy eksploracyjne ścieżkami modernistycznej i morskiej historii Gdyni stanowią ważne doświadczenie poznawcze, jednocześnie integrujące lokalnych twórców.

więcej informacji o autorze na jego blogu:

https://dmsobiecki.wordpress.com/about-me/