<< wróć

Dom dla bezdomnych w Jankowicach - Nagroda "Polityki"2020

Dorota Sibińska

Filip Domaszczyński

Marta Nowosielska

20.08.20
XYStudio na festiwalu w Gdyni. Laureaci tegorocznej nagrody architektonicznej "Polityki": architekci, liderzy pracowni XYStudio, wystąpią podczas 2. dnia Archi Prelekcji 29 sierpnia

Marta Nowosielska, Dorota Sibińska oraz Filip Domaszczyński z pracowni xyStudio s.c., będą goścmi specjalnymi w tegorocznej 10. edycji Weekendu Architektury w Gdyni (w czasie Archi Prelekcji oraz Archi Debaty 29 sierpnia). Pracownia XYstudio otrzymała w tym roku prestiżową nagrodę architektoniczną "Polityki" za projekt i realizację: Domu dla Bezdomnych w Jankowicach (wywiad w "Polityce" z projektantami).

 

  • Tytuł wystąpienia architektów, Partnerow pracowni XYStudio w czasie Archi Prelekcji 29 sierpnia to: "Archi Ekologia po ludzku
  • Pracownia będzie także reprezentowana w czasie Archi Debaty pt. "Archi Antycypacja" (29 sierpnia) 

XYStudio - opis pracowni i zespółu Partnerów

Xystudio to pracownia założona w 2004 roku przez trójkę architektów: Martę Nowosielską, Dorotę Sibińską i Filipa Domaszczyńskiego.

Od lat poświęcają się pasji projektowania na różnych polach. Zajmują się w szczególności obiektami użyteczności publicznej. Są to żłobki, przedszkola, domy pomocy, obiekty reprezentacyjne takie jak ambasady oraz domy jednorodzinne dla wymagających klientów.

Opowiadając o sobie podkreślają, że: "Lata pracy nauczyły nas projektowania stawiającego potrzeby odbiorcy na pierwszym planie. Zdobyte doświadczenie pomaga łączyć architekturę z jej bardziej ulotnym partnerem – psychologią".

Projekty wykonują kompleksowo, wzbogacając je często o projekty wnętrz dostosowane do potrzeb stosunkowo nietypowych klientów, rozwiązując detale wykonawcze – taka droga gwarantuje wykonanie spójnych realizacji, którymi obecnie mogą się pochwalić.

Są laureatami nagrody architektonicznej Polityki także w  2015,i w 2019 roku, zdobyli wielu wyróżnień SARP, Lidera Dostępności, nagrody „Must have”

Przez ostatnie lata oddali do użytkowania ponad kilkadziesiąt żłobków i przedszkoli, które wprowadziły nowe standardy projektowania dla najmłodszych. Dla swoich klientów zbudowali markę atestowanych mebli Locomoco, które swoim designem uzupełniają ich autorskie projekty.

http://www.xystudio.pl/

e-mail: pracownia@xystudio.pl