1-2\ fotografie z warsztatów "Projekt "W skali wyobraźni" autorstwa Natalii Gaweł i Bartosza Zimniaka realizowany był w Domu na Skraju w dzielnicy Gdańsk-Nowy Port, w ramach programu BMK Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. fot. Bartosz Bańka

3\Natalia Gaweł

4\Jan Rutka

16.08.22
Spacer z Janem Rutką i warsztat autorski "Urban Dentist" arch. Natalii Gaweł na Działkach Leśnych

Warsztaty URBAN DENTIST w dzielnicy Działki Leśne w Gdyni

Bohaterką warsztatów jest powstała w czasach międzywojennych najmłodsza dzielnica Gdyni, Działki Leśne. Dynamicznie rozwijające się nadmorskie miasto potrzebując coraz większych terenów zaanektowało pod przyszłą zabudowę znajdujące się w okolicy wzgórza morenowe, tak powstała dzielnica na wzór miasta- ogrodu. Okolica niewątpliwe powinna stać się punktem obowiązkowym dla pasjonatów modernistycznej architektury, szczególnie mieszkaniowej.

Jest to miejsce pełne kontrastów i nieodkrytych zaułków. Wśród krętych uliczek tarasowa zabudowa tonie w zieleni. Dekoracyjne klatki i wejścia do kamienic zapraszają do środka. Podczas spaceru możemy zajrzeć przez przeszklone skrzydła drzwi wejściowych, gdzie rysują się lastrykowe kafle i wiele innych oryginalnych założeń znanych architektów zapisanych w katach historii okresu modernizmu.

To właśnie na Działkach Leśnych odbędą się warsztaty pod hasłem Urban Dentist. Podczas niedzielnego spotkania, wraz z Natalią Gaweł, Janem Rutką oraz młodym pokoleniem mieszkańców Gdyni, będziemy badać przestrzeń publiczną i półpubliczną dzielnicy oraz tworzyć koncepcję jej poprawy. Będzie to moment, w którym to głos oddany zostanie dzieciom!

Zapisy: https://app.evenea.pl/event/warsztatydladziecidzialkilesne 

Wydarzenie jest skierowane głównie grup osób w młodym wieku, w tym osób (9-13 lat). 

  • termin 28 sierpnia, g. 10:30-14:00
  • start spaceru: Słupecka 9, (I część plenerowa ok. 1,5-2 h, II część praca warsztatowa w sali multimedialnej Gdynia InfoBox)
  • prowadząca warsztaty: arch. Natalia Gaweł 
  • prowadzenie spaceru: Jan Rutka
  • udział otwarty, wymagana zgoda opiekunów (rodziców) oraz rejestracja on-line

Partnerem warsztatów jest Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki