<< wróć

architekci Piotr Lewicki oraz Kazimierz Łatak

Tunel aerodynamiczny w Morach pod Warszawą (Flyspot Warsaw)

Budynek Hali KS Cracovia 1906 wraz z Centrum Sportu Niepełnosprawnyc

Plac Bohaterów Getta w Krakowie

21.08.20
"Site Specific... prace w toku" - to tytuł wystąpienia Kazimierza Łataka oraz Piotra Lewickiego z Biura Projektowego Lewicki Łatak

Architekci Kazimierz Łatak i Piotr Lewicki będą goścmi specjalnymi 10. edycji Weekendu Architektury w Gdyni. W wydarzeniu wystąpią m.in. w roli prelegentów oraz panelistów 28 sierpnia, ponadto będą także uczestnikami innych, wybranych propozycji festiwalowych. 

  • 10. Weekend Architektury w Gdyni - Archi Prelekcja i Archi Debata 28 sierpnia
  • Tytuł prelekcji - "Site Specific... prace w toku" 

Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak pracują razem nieprzerwanie od 1988 roku. W roku 1990 ukończyli Wydział Architektury (PL i KŁ) oraz Wydział Budownictwa Lądowego (KŁ) Politechniki Krakowskiej. W latach 1992-1999 pracowali na tym Wydziale jako wykładowcy, w latach 2003-2009 prowadzili studio projektowe na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Szkoły Wyższej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Biuro Projektów Lewicki Łatak została założona przez Kazimierza Łataka (ur. 1962) i Piotra Lewickiego (ur. 1966) w marcu 1995 roku. Jako firma - pracownia  specjalizuje się w projektowaniu architektoniczno-budowlanym w różnych skalach: urbanistyka, architektura, wnętrza.

W 2018 r. pracownia została laureatem nagrody honorowej SARP, najwyższego wyróżnienia w polskiej architekturze.

 

źródło: www.lewicki-latak.com.pl