<< wróć

fot. Juliusz Sokołowski/zasoby Medusa Group

10.08.20
Przemo Łukasik (Medusa Group), gościem specjalnym 10. Weekendu Architektury

Jednym z prelegentów tegorocznych Archi Prelekcji będzie znany nam wszystkim Przemo Łukasik - architekt, współwłaściciel pracowni Medusa Group.

Przemo Łukasik urodził się w Chorzowie w 1970 roku. Studiował architekturę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz w Ecole d’Architecture Paris-Villemin w Paryżu we Francji. Po skończonych studiach pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie, Jean Nouvel Architecture w Paryżu i Odile Decq / Benoit Cornette również w Paryżu. W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył własną pracownię architektoniczną: Medusa Group. W 2008 roku wykładał w Ecole Speciale d’Architecture w Paryżu.

>>>profil architekta na stronie wydarzenia

Obecnie jego pracownia zatrudnia ponad 35 osób i znajduje się w Bytomiu na terenie opuszczonego budynku magazynowego (1400m2) zaadaptowanego na potrzeby pracowni. Od 1997 r. Medusa Group wygrała 11 konkursów, otrzymała w sumie 31 nagród i dwa razy była nominowana do nagrody Miesa van der Rohe.

Przemo zamieszkał w Bolko Lofcie - pierwszym lofcie w Polsce - który stał się Ikoną Polskiej Architektury. Dziś Medusa Group jest rozpoznawana dzięki swemu bezpretensjonalnemu podejściu do architektury i projektowania, jak również dzięki świadczeniu kompleksowych usług łączących architekturę, projektowanie inżynieryjne i planowanie.

Przemo Łukasik wystąpi podczas 2 dnia Archi Prelekcji, w sobote 29 sierpnia. Nasz gość specjalny weźmie także udział w zaplanowanej po prelekcjach Archi Debacie.

 Archi Prelekcje - 29 sierpnia, sala Goplana GCF,

  • Prelekcja pt. "MEDUSA - Oczekiwania"  (ok. g. 16:30-16:45)
  • Archi Debata pt. "Archi Antycypacja"