<< wróć

Biblioteka w Głuchołazach

Kościół Przemienienia Pańskiego w Opolu

Biblioteka Caritas w Opolu

07.08.21
Gośćmi specjalnymi festiwalu Weekend Architektury jest duet znakomitych architektów z Opola Małgorzata Pizio oraz Antoni Domicz.

Gościem specjalnym XI Weekendu Architektury będzie Antoni Domicz

Nasz prelegent reprezentuje pracownię architektury M. i A. Domicz, którą prowadzi od 1990 r. ze swoją żoną - Małgorzatą Pizio-Domicz. Duet architektów otrzymał w 2014 r. Honorową Nagrodę SARP.

Praktycznie wszystkie ich realizacje architektoniczne powstały w regionie opolskim. Silnie podkreślony kontekst lokalny i regionalny, nieczęsty w tym zawodzie umiar, a także wysoka funkcjonalność w połączeniu z nieprzeciętną estetyką to cechy projektów i realizacji Domiczów, których twórczość zalicza się do najwybitniejszych osiągnięć polskiej architektury współczesnej.

Gośćmi specjalnymi festiwalu Weekend Architektury jest duet znakomitych architektów Małgorzata Pizio oraz Antoni Domicz.

Antoni Domicz podczas XI WA wystąpi z prelekcją zatytułowaną "A, jak arogancki architekt".

Warto przeczytać bardzo frapujący opis prelekcji - autorstwa naszego prelegenta:

Kościół, biblioteka, biblioteka – trzy budynki, które powstawały w dużych odstępach czasowych, łączy specyficzne podejście do hasła przewodniego gdyńskiego Weekendu z Architekturą: pełna pokora do zadania projektowego, kontekstu, programu, uwarunkowań oraz kompletny brak pokory w stosunku do powszechnych oczekiwań i gustów...

Wyjątkowo intrygująco zapowiada się wystąpienia naszego gościa, zaplanowane na sobotę, 28 sierpnia w sali Goplana GCF.