1\ Marcin Sadowski (fot. Marcin Mizerski)

2-4\ Gdynia Waterfront II

02.08.22
Architekt Marcin Sadowski, wspólnik i partner Pracowni JEMS Architekci, wystąpi z prelekcją "Gdynia Waterfront II" w czasie 12. Weekendu Architektury w Gdyni

Architekt Marcin Sadowski od 1996 r. jest Partnerem oraz wspólnikiem warszawskiej pracowni JEMS Architekci. W 2002 r. liderzy, partnerzy pracowni JEMS otrzymali najwyższe wyróżnienie w polskiej architekturze, honorową nagrodę SARP. 

W Gdyni pracownia JEMS Architekci wygrała w 2016 r. konkurs urbanistyczno-architektoniczny na opracowanie koncepcji zabudowy wraz z zagospodarowaniem terenu drugiego etapu Gdynia Waterfront przy Nabrzeżu Prezydenta w Gdyni. Inwestorem tego projektu jest Spółka VASTINT Poland, zaś liderem zespołu projektowego JEMS był architekt Marcin Sadowski

Architekt wystąpi 27 sierpnia, w sali Goplana GCF w Gdyni z prezentacją "Gdynia Waterfront II" w bloku I Archi Prelekcji pt. "Architektura i woda", a także będzie jednym z uczestników dyskusji o projektowaniu rozwiązań architektonicznych na styku z wodą. 

JEMS Architektów zalicza się niezmiennie od początku obecnego millenium do grupy najważniejszych polskich pracowni architektonicznych. Ich projekty i realizacje w ostatnich kilkunastu latach wyznaczały trendy oraz nie rzadko stanowiły kamienie milowe w rozwoju polskiej architektury współczesnej. Chociaż większość ich realizacji powstało na terenie Warszawy, to marka JEMS-ów jest ceniona tak w Polsce, jak i zagranicą, czego dowodem jest chociażby prestiżowa nagroda SARP za realizację Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach (w kategorii „najlepszy obiekt architektoniczny zrealizowany na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w roku 2015″). 

więcej o JEMS Architekci