<< wróć

1\ Architektka Marlena Wolnik

2-3\ Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku

11.08.21
Arch. Marlena Wolnik - projekt Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku

Gościem specjalnym oraz jedną z prelegentek podczas II dnia prelekcji (sobota, 28 sierpnia) będzie Marlena Wolnik z MWArchitekci, której wystąpienie znajdzie się w bloku "Archi Pokora - w stronę odczuwania architektury" i będzie zatytułowane "Człowiek - Miejsce - Czas".

Marlena Wolnik jest architektką, członkinią Stowarzyszenia Architektów Polskich i Zarządu O/Katowice, Kolegium Sędziów Konkursowych SARP, Izby Architektów RP. Prelegentka wielu wykładów i prezentacji, tutor warsztatów architektonicznych. W 1999 roku założyła wraz z Robertem Koniecznym biuro KWK Promes, które współprowadziła do 2005 roku. W 2009 roku założyła biuro MWArchitekci, które prowadzi do dziś.

Laureatka wielu nagród i wyróżnień architektonicznych.

Jej projekt Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku uzyskał w 2021 r. prestiżową nominację do nagrody Unii Europejskiej w konkursie architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe. Obiekt ten zdobył też tytuł realizacji najlepiej odpowiadającej na wyzwania współczesnego świata w ostatniej edycji konkursu "Życie w Architekturze".