Wojtek Gurak

Wojtek Gurak

BIO

Fotograf współczesnej architektury, który doświadczenie zdobywał przez cztery lata fotografując budynki na trzech kontynentach, w 15 krajach i ponad 50 miastach. Jako absolwent kierunków Public Relations na uczelniach w Wielkiej Brytanii i Australii, rozumie wpływ komunikacji wizualnej na promocję biur architektonicznych i deweloperów komercyjnych. Pracując na co dzień w jednej z warszawskich agencji PR zajmuje się wspieraniem w mediach klientów z sektora nieruchomości. Jego zdjęcia budynków zaprojektowanych przez najsłynniejszych architektów były publikowane od Ameryk, przez Europę i Azję po Australię. Uczestniczył zarówno w grupowych jak i indywidualnych wystawach fotograficznych w USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Szwajcarii i Polsce będąc jednocześnie finalistą międzynarodowych konkursów fotograficznych. W Chinach udało mu się uwiecznić kilkadziesiąt pawilonów narodowych na Expo2010. W 2012 roku bardzo obszernie fotografował holenderską architekturę m.in. w nowopowstałej mieszkalnej dzielnicy IJburg w Amsterdamie, która wzniesiona została na szcześciu sztucznych wyspach.

Jacek Friedrich
Kazimierz Butelski
Aleksandra Sumorok
Michał Pszczółkowski
Robert Hirsch
Przemysław Górski
Hubert Bilewicz
dr inż. arch. Wojciech Niebrzydowski
Grzegorz Mika
Mirosław Studniak
Tomasz Grzybowski
Martyna Regent

  • Fotografie Wojtka Guraka - znalazły się w czasie wystawy I i II Weekendu Architektury w Gdyni, w tym wystawy plenerowej - Euro Waterfront, o najciekawszych realizacjach architektonicznych w Europie na styku z wodą. 
  • W trakcie III Weekendu Architektury w Gdyni, Wojtek Gurak zgodził się - opowiedzieć w formie prelekcji (23 sierpnia), wzbogaconej fotopokazem, jak realizować swoje marzenia, a jednocześnie pasje życiowe - na przykładzie swoich doświadczeń w zawodzie fotografa współczesnej architektury światowej.