Wojtek Gurak

Wojtek Gurak

BIO

Fotograf współczesnej architektury, który doświadczenie zdobywał przez cztery lata fotografując budynki na trzech kontynentach, w 15 krajach i ponad 50 miastach. Jako absolwent kierunków Public Relations na uczelniach w Wielkiej Brytanii i Australii, rozumie wpływ komunikacji wizualnej na promocję biur architektonicznych i deweloperów komercyjnych. Pracując na co dzień w jednej z warszawskich agencji PR zajmuje się wspieraniem w mediach klientów z sektora nieruchomości. Jego zdjęcia budynków zaprojektowanych przez najsłynniejszych architektów były publikowane od Ameryk, przez Europę i Azję po Australię. Uczestniczył zarówno w grupowych jak i indywidualnych wystawach fotograficznych w USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Szwajcarii i Polsce będąc jednocześnie finalistą międzynarodowych konkursów fotograficznych. W Chinach udało mu się uwiecznić kilkadziesiąt pawilonów narodowych na Expo2010. W 2012 roku bardzo obszernie fotografował holenderską architekturę m.in. w nowopowstałej mieszkalnej dzielnicy IJburg w Amsterdamie, która wzniesiona została na szcześciu sztucznych wyspach.

Szymon Piotr Kubiak
dr Jacek Friedrich
Weronika Szerle
inż. arch. Barbara Marchwicka
Anna Wachowicz
dr hab. arch. inż. Kazimierz Butelski, prof. PK
Jakub Certowicz
arch. Anna Pilawska-Sita
prof. dr hab. arch. inż. Maria Jolanta Sołtysik
dr inż. arch. Anna Orchowska-Smolińska
Grzegorz Mika
Jacek Piątek

  • Fotografie Wojtka Guraka - znalazły się w czasie wystawy I i II Weekendu Architektury w Gdyni, w tym wystawy plenerowej - Euro Waterfront, o najciekawszych realizacjach architektonicznych w Europie na styku z wodą. 
  • W trakcie III Weekendu Architektury w Gdyni, Wojtek Gurak zgodził się - opowiedzieć w formie prelekcji (23 sierpnia), wzbogaconej fotopokazem, jak realizować swoje marzenia, a jednocześnie pasje życiowe - na przykładzie swoich doświadczeń w zawodzie fotografa współczesnej architektury światowej.