Apartament "RAY" - z widokiem na Zatokę

„Gdyński Apartament Przyszłości” - ”RAY” 80m2 z widokiem na zatokę

RAY został stworzony z myślą o przyszłości, która swoją nowoczesnością dopasuje się do wnętrz mieszkalnych a nie zdominuje ich.

Idea koncepcji apartamentu opiera się na grze przestrzeni, która znalazła swój początek w systemie złotego podziału. Swobodne przenikanie pomieszczeń sprawia, że granice poszczególnych stref stają się dosyć umowne. Funkcje dopełniają się wzajemnie, nabierając szerszego znaczenia. Świat zewnętrzny wnika do środka wraz ze światłem a przestrzeń mieszkalna zaczyna (po rozsunięciu przeszkleń) wymykać się na zewnątrz.

Nowoczesne technologie dopełniają wnętrza. Aktywne wyświetlacze na ścianach i szafach dopasują obrazy do użytkownika. Membrany w przeszkleniach wewnętrznych oczyszczą powietrze i utrzymają odpowiednią temperaurę. Sanitariaty określą w jakiej kondycji jest Twój organizm danego dnia i podsuną ewentualne rozwiązania. Światła, muzyka, temperatura reagujące na głos/ruch, aktywne panele tv/komputer, szyby  fotochromowe. Sufit ze swobodą ustawienia miejsca świecenia.

Ściana z teleskopowo chowanymi kołkami pozwala na indywidualne wariacje (miejsce na butelki wina, dodatkowa przestrzeń na półki, „odbijanie” wzorów).

Użyte materiały to m.in. drewno, kamień naturalny, szkło, płytki z masy perłowej, płytki z barwionych skorup kokosów, kaszmirowe dywany, stal.

Wnętrza wyposażone w meble znanych projektantów m.in. Zaha Hadid, Frank Ghery, Verner Pantone.

"Apartament Gdyński" - konkurs 2015 r.
Apartament na styku lądu z morzem - I Nagroda
Apartament Brajana - II Nagroda MAKA Studio
Apartament 2+1 proj. Anna Kazecka, III nagroda
Apartament „Po prostu modernizm” dla grafika i nurka - III nagroda ex aequo
Apartament przyszłości - wg Szape
Apartament "RAY" - z widokiem na Zatokę
Apartament przyszłości Design Atelier
Apartament Otwarty dla projektanta jachtów
Apartament White Wave

OPIS PRACOWNI

NOWO. Adriana Nowicka to pracownia projektowa mieszcząca się w Warszawie, mająca swoje korzenie w Gdyni. Opracowujemy projekty architektoniczne i projekty wnętrz utrzymane w duchu nowoczesnym, minimalistycznym, przywiązując szczególne znaczenie do funkcjonalności, jakości materiałów i nowoczesnych technologii.