Apartament na styku lądu z morzem - I Nagroda

Apartament na styku lądu z morze

Apartament znajduje się w Gdyni na styku lądu z morzem.Zaprojektowany został dla młodej pary - przyszłość w duchu minimalizmu.

Strefa dzienna,w której w skład wchodzi salon z kuchnią umiejętnie została oddzielona od strefy prywatnej tzw. “’Inteligentną” szybą ,która pod wpływem impulsów elektrycznych staje się mleczna.

Na mlecznej szybie istnieje możliwość wyświetlania obrazu z internetu. Przez sufit poprowadzona została podłużna lampa,która spaja wszystkie pomieszczenia. Podkreślając atut wyjątkowej lokalizacji cała fasada od strony morza została przeszklona suwanymi drzwiami.Dodatkowym akcentem we wnętrzu jest roślinność,która zawsze będzie bliska czowiekowi. W tym przypadku na jednej ze ścian zastosowano tzw “zieloną ścianę” z mchu naturalnego, którego utrzymanie nie wymaga dodatkowej opieki.

Do apartamentu można dodatkowo wejść przez winde panoramiczną. Materiały zastosowane we wnętrzu to wylewka poliuretanowa na posadzce, płyty mdf lakierowane na biało, szkło oraz kamień. Szkło zastosowane zostało jako ważny element konstrukcyjny w meblach. 

Stół jadalniany, wyspa jak i łóżko opiera się właśnie na nim, dzięki czemu uzyskujemy poczucie unoszących się mebli w powietrzu.

Dużym atutem we wnętrzu jest jego wysokość, która wynosi 3 metry.

Dzięki niej zabudowy meblowe ,które umieszczone zostały w dwóch ważnych miejscach ; przy sypialni oraz w kuchni, są bardzo pojemne. Strefa nocna,w której wchodzi skład sypialnia, przestronny pokój kąpielowy oraz szafa o powiększonej głębokości stanowi komfortową dużą część założenia projektowego. Również lokalizacja wanny wolnostojącej jest przemyślana i umożliwia branie długich kąpieli z widokiem na zachodzące słońce.

 

"Apartament Gdyński" - konkurs 2015 r.
Apartament na styku lądu z morzem - I Nagroda
Apartament Brajana - II Nagroda MAKA Studio
Apartament 2+1 proj. Anna Kazecka, III nagroda
Apartament „Po prostu modernizm” dla grafika i nurka - III nagroda ex aequo
Apartament przyszłości - wg Szape
Apartament "RAY" - z widokiem na Zatokę
Apartament przyszłości Design Atelier
Apartament Otwarty dla projektanta jachtów
Apartament White Wave

O pracowni AJOT

AJOT PRACOWNIA PROJEKTOWA tworzy kompleksowe projekty wnętrz mieszkalnych i oraz użyteczności publicznej tj. salony spa, restauracje, gabinety medycyny estetycznej. Zależy nam przede wszystkim na tym, by wnętrza, które tworzymy były jednostkowe i ponadczasowe. W swoich projektach stawiamy na ergonomię i wygodę rezygnując ze zbędnej warstwy dekoracyjnej. Akcenty stanowią wyraziste dodatki oraz nowoczesne formy decydujące o charakterze wnętrza. Dzięki takim rozwiązaniom uzyskujemy efekt nowoczesny i elegancki, dopasowany do indywidualnych potrzeb klienta.

Właścicielką pracowni jest Beata Albrecht absolwentka Wydziału Architektury na Politechnice Gdańskiej. Projektowaniem wnętrz zajmuje się od ponad 6 lat . Na swoim koncie ma wiele realizacji wnętrz prywatnych jak i użyteczności publicznej. Przez dwa lata pracowała jako główny architekt wnętrz tworząc koncecpję dla marki Reserved w LPP SA .Jest również laureatką konkursu na projekt graficzny krzesła firmy SITAG