1) pracownia AJOT - Apartament przyszłości

01.07.16
Współczesny Salon Gdyński - konkurs dla projektantów i architektów wnętrz

W dniach 25-28.08.2016 r. odbędzie się w Gdyni VI już edycja Weekendu Architektury. Podobnie jak w poprzednich latach, jednym z towarzyszących mu wydarzeń będzie konkurs dla projektantów wnętrz, połączony z wystawą i debatą pokonkursową.

Oficjalnymi partnerami konkursu są miesięcznik "M jak Mieszkanie",portal Archirama.pl oraz Bryła.pl 

W VI edycji przedsięwzięcia, uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie zaprojektowanie nowoczesnego, estetycznego oraz funkcjonalnego „Współczesnego Salonu Gdyńskiego”. Przestrzeni, która może być wielofunkcyjna, a więc mogącej przetransformować się szybko np. w sypialnię, jadalnię, czy salę kinową lub ukierunkowanej na reprezentacyjny salon z charakterem - wyjątkowe, kameralne miejsce spotkań.

Każdy projekt powinien uwzględniać potrzeby oraz opowiadać historię jego właściciela – np. kolekcjonera marynistyki, fotografa - podróżnika, wykładowcy Akademii Morskiej czy krytyka filmowego, pasjonata polskich filmów fabularnych. Tak jak zawsze, szczególnie docenione zostaną projekty nawiązujące do gdyńskiego modernizmu, stanowiącego nierozerwalny element Gdyni i jej wizytówkę w świecie architektury. 

Wystawa - przegląd projektów konkursowych

Przegląd będzie polegał na prezentacji koncepcji – projektów nowoczesnych salonów w formie wybranych minimum 2 plansz – wizualizacji, plus dodatkowej planszy z opisem projektu oraz pracowni. W przypadku przedstawienia projektu na większej liczbie plansz, zwrócimy się do Państwa z prośbą o wytypowanie dwóch z nich do druku na wystawę, natomiast wszystkie one zostaną później udostępnione na stronie internetowej Weekendu Architektury. Plansze zostaną wydrukowane na koszt organizatora przeglądu. Informacje o przeglądzie trafią do mediów branżowych – drukowanych oraz internetowych. Patronami medialnymi konkursu są magazyn „M jak Mieszkanie”, portal Archirama.pl oraz Bryła.pl, którzy opublikują prace laureatów na swoich łamach. Jury konkursu przyzna nagrody finansowo-rzeczowe trzem najwyżej ocenionym projektom. Szczegóły na ich temat zostaną opublikowane w regulaminie, który ukaże się niebawem na stronie Organizatora. Wszystkie prace, które spełnią wymagania regulaminowe zostaną pokazane podczas wystawy, która będzie miała miejsce podczas Weekendu Architektury.

Informacje techniczne:

  • Wielkość projektowanego salonu – 30-40 m² o dowolnym planie
  • Brak ograniczeń finansowych
  • Warunkiem uczestnictwa jest deklaracja przystąpienia do projektu oraz wykonania projektu według zawartych poniżej wskazówek:
  • Projekty plansz zawierające rysunki, szkice lub renderingi komputerowe, powinny zostać przygotowane w pliku graficznym w formacie PDF, TIF, JPG lub cdr (ver. 13).
  • Layout do wykonania plansz znajduje się pod linkiem arg.gdynia.pl/do_pobrania.html 
  • Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa (należy ją uzupełnić, przesłać skan na mail: w-a@arg.gdynia.pl oraz dołączyć oryginał do projektu) - można pobrać pod wskazanym linkiem - pod adresem arg.gdynia.pl/do_pobrania.html 

Państwa udział w tym wydarzeniu z pewnością wpłynie na jego atrakcyjność, jednocześnie przynosząc Państwu korzyści w postaci skutecznej reklamy. Dlatego też gorąco zachęcamy do przyjęcia naszego zaproszenia!

  • Prosimy o zadeklarowanie chęci stworzenia projektu na naszą wystawę do dnia 31.07.2016 r.
  • Ostateczny termin przesyłania prac to 18.08.2016 r.

Gwarancją wzięcia udziału w wystawie jest złożenie deklaracji i przesłanie pracy. W razie pytań i wątpliwości prosimy konsultować się z kuratorem wystawy bądź organizatorem głównym wydarzenia.

Patroni medialni:

 

  • Oficjalnym Partnerem konkursu jest przewoźnik promowy firma Stena LINE, fundator jednej z nagród, rejsu dla dwóch osób w kabinie lux na rejs do Szwecji.